1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Açık Kapı" uygulaması Ordu’da başlıyor

"Açık Kapı" uygulaması Ordu’da başlıyor

Hükümetin eylem planı içinde yer alan ve halk ile iletişimi sağlamak, sorunlara anında müdahale etmek amacıyla kurulan "Açık Kapı" uygulaması Ordu'da...

"Açık Kapı" uygulaması Ordu’da başlıyor

Hükümetin eylem planı içinde yer alan ve halk ile iletişimi sağlamak, sorunlara anında müdahale etmek amacıyla kurulan "Açık Kapı" uygulaması Ordu'da da başlayacak.

24 saat hizmet verecek Açık Kapı uygulamasının yakında Ordu'da başlayacağını belirten Ordu Valisi Seddar Yavuz, pilot il seçilen 15 ilden birisinin de Ordu olduğunu dile getirdi. Vali Yavuz, "Açık Kapı projesine geçiş yapacağız. Bu uygulamada görev alacak personelleri eğitime gönderdik. Açık Kapı projesi, Hükümetimizin Eylem Planı içerisinde yer alan bir projedir. Açık Kapı uygulamasından kurumlarımıza iletilen başvurular, süratle toparlanacak, kısa zamanda vatandaşlarımıza olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılacak. Bu da sistem üzerinden takip edilecek. Şu anda 15 ilde pilot uygulaması başlayacak olan "Açık Kapı" uygulaması, daha sonra bütün şehirlere dağılacak" dedi.

Vali Seddar Yavuz, BİMER ve CİMER başvurularını takip edecek görevlilerin, kurumun en cevval, en kafası çalışan, kurumlar arası işbirliğine açık, ilişkileri iyi kişilerden seçilmesinin faydalı olacağını söyledi.

Daire müdürlerinden, merkezi yerleştirme dışında yapılan personel alımlarında Valiliğin bilgilendirilmesini isteyen Vali Yavuz, kamuda çalışan şehit ve gazi yakınlarına daha toleranslı davranılmasını, sosyal yardımlar konusunda da çok katı tutum içinde olunmamasını istedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT