1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Açıklamalar art arda geliyor! ABD Başkanı Trump'ın imzası sonrası yaptırım tehididi

Açıklamalar art arda geliyor! ABD Başkanı Trump'ın imzası sonrası yaptırım tehididi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro Hükümeti ile iş yapan şirketlere, Washington yönetimince yaptırım uygulanacağı sinyalini verdi.

Açıklamalar art arda geliyor! ABD Başkanı Trump'ın imzası sonrası yaptırım tehididi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Peru'nun başkenti Lima'da düzenlenen "Venezuela'da Demokrasi" adlı konferansta açıklamalarda bulundu.

Bolton, Venezuela'nın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki mal varlıklarının dondurulması sonrası, "Maduro Hükümeti ile iş yapmak isteyen üçüncü şahıslara bir uyarıda bulunuyoruz; Çok dikkatli ilerleyin. Yozlaşmış ve tükenmekte olan bir rejimden faydalanmak için ABD ile olan ekonomik çıkarları riske atmaya gerek yok." dedi.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump'ın imzasıyla dün yayımlanan kararnameyle, Venezuela'nın ABD'deki tüm mal varlıkları dondurulmuştu.

"Venezuela Devletinin Varlıklarının Dondurulması" başlığıyla yayımlanan kararnamede, "Venezuela'nın ABD'deki tüm mal varlıkları ve bu varlıklara dahil olan çıkarları bloke edilmiştir; Bunlar transfer edilemez, ihraç edilemez, geri çekilemez ya da bunların ticareti yapılamaz." ifadelerine yer verilmişti.

HABERE YORUM KAT