1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. Dönem Sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖL Sınavı ne zaman?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. Dönem Sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖL Sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan AÖL 3. dönem kayıt yenilemenin bitmesinin ardından gözler sınav takvimine çevrildi. Milyonlar 7 - 8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş yerlerini araştırıyor. AÖL sınav gir

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. Dönem Sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖL Sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan AÖL 3. dönem kayıt yenilemenin bitmesinin ardından gözler sınav takvimine çevrildi. Milyonlar 7 - 8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş yerlerini araştırıyor. AÖL sınav giriş belgesi çıkarma ve diğer detaylar haberimizde...

2018 AÖL 3.DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Özellikle bu yıl 24 Haziran'a seçimlerin denk gelmesi sebebiyle AÖL 3.dönem sınavları 7 Temmuz ve 8 Temmuz olarak belirlendi. Açıköğretim Lisesi sınavına girecek öğrenciler 3 Temmuz salı günü sınav giriş belgelerine MEB'in resmi sayfasından erişebilecek. AÖL 3.dönem sınav sonuçlarının ise 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor. Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz sınavda olduğu gibi Açık Öğretim Lisesi sınavlarında verilen yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek . Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmez.

BU DÖNEM AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDEN MEZUN OLMAK İÇİN;

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. Dönem Sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖL Sınavı ne zaman?

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Lise eğitimine açıktan devam eden öğrenciler AÖL 3. dönem sınavları için sınav giriş belgeleri, 3 Temmuz Salı günü MEB tarafından öğrenebilecek. Açık öğretim lisesi öğrencileri sınav giriş belgesini aol.meb.gov.tr sitesinden çıkartabilecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek. Bu sayfa dışında hiç bir yerden sınav giriş belgesi alınamayacak ve posta yoluyla öğrencilere iletilmeyecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİNİ ÇIKARTMAK İÇİN TIKLAYIN

Sınava girmeden önce öğrencilerin dikkat etmesi gereken durumları Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı. Buna göre;

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı
Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi
Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. Dönem Sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖL Sınavı ne zaman?

SINAVDA YANLIŞ DOĞRUYU GÖTÜRÜR MÜ?

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında verilen yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmüyor.

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.