1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adalet Bakanlığı cezaevlerindeki tüm görüşleri erteledi

Adalet Bakanlığı cezaevlerindeki tüm görüşleri erteledi

Adalet Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle cezaevlerindeki tüm görüşleri, cezaevleri arası nakilleri, aile görüşme odalarının kullanımını iki hafta daha erteledi.

Adalet Bakanlığı cezaevlerindeki tüm görüşleri erteledi

Türkiye'de yeni tip koronavirüs(Kovid-19)  tedbirleri kapsamında alınan tedbirler uzatılmaya devam ediyor.Bakanlığın kararıyla, açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, açık ceza infaz kurumlarında kalanların özel izin hakları, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller, hükümlülerin kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi işyurdu faaliyetleri iki hafta daha ertelendi.

ERTELEMELER 2 HAFTA UZATILDI

Ayrıca, birden fazla koğuşla birlikte yapılan faaliyetlerin, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de iki hafta daha uzatıldı.

ZORUNLU DURUMLARDA MASKE VE ELDİVENLE KAPALI GÖRÜŞ YAPILACAK

Tedbirler çerçevesinde tutuklu ve hükümlü yakınları zorunlu durumlarda ziyaretlerini başsavcılık kararıyla yapabilecek. Avukatlar zorunlu durumlarda maske ve eldiven takarak kapalı görüş yapabilecek.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, söz konusu tedbirleri ilk kez 13 Mart'ta katıldığı Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından kamuoyuna açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT