1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru nasıl yapılır? Başvuru şartları neler? Adalet Bakanlığına 13 bin 202 yeni personel alım yapılacak. Personel alım ilanı Resmî Gazete’de yayımlandı. e Devlet üzerinden gerçekleştirilecek başvurular hakkında tüm detaylar haberimizde...

Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru şartları neler?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alımı yapılacağını müjdelemişti. Peki; Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru şartları neler? 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2021 BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular 23 Şubat 2021 – 12 Mart 2021 tarihleri arasında saat 23:59:59'a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” ekranını kullanarak yapılacak.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2021 BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve İcra İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde çeşitli pozisyonlara 11,484 kişi alınacak.

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

e) Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

f ) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Bölge Gündem
Editör Ekibinin Ortak Haberi
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT