1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımı kura çekimi canlı izle! İŞKUR kura çekimi sonuçları sorgulama

Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımı kura çekimi canlı izle! İŞKUR kura çekimi sonuçları sorgulama

Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımı kura sonuçları bugün açıklanacak. İŞKUR aracılığıyla Adalet Bakanlığı'na yapılacak 1287 temizlik görevlisi alımı için kura çekimi bugün yapılıyor. Adaylar kura çekimini canlı izleyebilecek. İşte Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımı kura çekimi canlı izleme linki...

İŞKUR işçi alımı kura çekimi canlı nasıl izlenir? Adalet Bakanlığı'nın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere toplam 1287 temizlik görevlisi alımı yapılacak. Başvuruların tamamlandı. Bu kez adaylar canlı yayımlanacak olan kura çekimine kilitlendi. Salgın nedeniyle adayların alınmayacağı kura çekimi canlı yayınla izlenebilecek.

İŞKUR İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ CANLI NASIL İZLENİR?

Alımlar için İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından 17 Mart 2021 tarihinde saat 11:00'da Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Youtube kanalından canlı olarak verildi.

ADALET BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE

ADALET BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Temizlik işçisi kura çekimi 11.00'de canlı yayında gerçekleşti. Asil ve yedek listeler de böylelikle belli oldu. Net sonuçlar Adalet Bakanlığı'nın resmi istesinden gün içinde yayımlanacak. Duyuruları takip etmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI DUYURULAR

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAV TARİHİ

Kura ile başvuru yapanlar arasından açık iş sayısının 4 katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenerek, bu adayların adları Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek.

Bu kapsamda belirlenecek olan asıl ve yedek adaylar, istenilen belgeleri 18-24 Mart tarihleri arasında Adalet Komisyonu Başkanlıklarına teslim edecek.

Sözlü sınava girecek adaylara ilişkin nihai liste Başkanlıkların internet sitesinde yayımlanacak. 

SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınavda adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun uygulanacak. 

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılması için 100 tam puan üzerinden 60 puan alması gerekiyor. Bir kaç adayın başarı puanının eşitliği halinde ise sırasıyla adayın başvuru esnasındaki öğrenim düzeyi esas alınmak suretiyle daha üst öğrenimi bitirmiş olana, öğrenim düzeylerinin de aynı olması halinde mezuniyet puanı yüksek olana öncelik verilerek en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenir.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINDA MAAŞ NE KADAR OLACAK 2021?

Atanan personele yıl için günlük ücret, 2021 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonunca belirlenen bir günlük normal çalışma karşılığı belirlenen asgari ücretin %10'u oranında artırılmış olarak günlük brüt 131,17 TL ödenecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
1
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT