1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adana'da Yüzme bilmeyen genç kız sullama kanalında boğuldu!

Adana'da Yüzme bilmeyen genç kız sullama kanalında boğuldu!

Adana'da yüzme bilmeyen 17 yaşındaki genç, serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu.

Adana'da Yüzme bilmeyen genç kız sullama kanalında boğuldu!

Adana"da yüzme bilmeyen 17 yaşındaki genç, serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu. Su altı polisi gencin cesedini sudan çıkardığı sırada koşarak olay yerine gelen ablası, kardeşinin cansız bedenini görünce gözyaşlarına boğuldu.

ANNESİ "BAŞIMIZA İŞ AÇMA, GİTME" DEDİ AMA...

Sarıçam ilçesi İncirlik Mahallesi"nde 17 yaşındaki Emre Kılavuz, arkadaşı Hüseyin Karaşahin ile birlikte sulama kanalında yüzmek için evden ayrıldı. Annesi Rahime Kılavuz"un "Oğlum gitme başımıza iş açma, havuza gidersin" sözlerine rağmen arkadaşıyla birlikte sulama kanalına giden Kılavuz, kanala girmek istedi.

ARKADAŞI KURTARMAYA ÇALIŞTI, BAŞARAMADI

Arkadaşının "Yüzme bilmiyorsun sen girme" uyarısına aldırmadan kanala giren Emre Kılavuz, suda batıp çıkmaya başladı.

Bunun üzerine arkadaşı suya atlayarak onu çıkarmaya çalıştı. Emre Kılavuz"u kanalın kenarına kadar getiren Hüseyin Karaşahin, gücü kalmayıp boğulma tehlikesi atlatınca arkadaşını bırakmak zorunda kaldı.

Emre Kılavuz suyun içinde kaybolurken, Karaşahin hemen sudan çıkıp cep telefonuyla polisi aradı.

ABLASI BİR UMUT KOŞTU

Olay yerine polis merkezi ekipleri ve su altı polisleri geldi. Gencin suda kaybolduğunu duyan ablası Elif Kılavuz ile annesi Rahime Kılavuz ise kanal kenarına gelerek dua etti.

Kısa süre sonra Emre"nin cansız bedeni su altı polisleri tarafından sudan çıkarıldı. Kardeşinin çıkarıldığını duyan abla Elif Kılavuz, yaşadığı ümidiyle kardeşinin çıkarıldığı yere doğru koşmaya başladı. Kardeşinin yanına gelen abla, onu cansız halde yatarken görünce gözyaşlarına boğuldu.

"YAKTIN BİZİ OĞLUM"

Polisin güçlükle sakinleştirdiği abla kardeşine son bir kez bakmak istedi ancak polis izin vermedi.

Oğluna bakmak isteyen anne Rahime Kılavuz ise, "Yaktın bizi oğlum, baban kanser ölüm döşeğinde, onun ölümünü beklerken sen bizi yaktın oğlum. Ne olur onu son bir kez göreyim" diyerek ağladı.

Daha sonra anne ve kızı yakınları tarafından olay yerinden götürüldü. Cenaze ise otopsi için Adli Tıp Kurumu"na kaldırıldı.

Hüseyin Karaşahin, arkadaşını kurtarmak istediğini ancak kurtaramadığını, çok üzgün olduğunu söyledi.

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT