1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Adana yarın okullar tatil mi? | 25 Aralık Adana okullar tatil mi?

Adana yarın okullar tatil mi? | 25 Aralık Adana okullar tatil mi?

Adana yarın okullar tatil mi? Adana'da yaşayan birçok veli ve öğrenci 25 Aralık'ta okulların tatil olup olmadığını öğrenmek istiyor. Adanalılar internette arama yapıyor. Peki Adana yarın okullar tatil mi? 25 Aralık Adana okullar tatil mi? Detaylar haberimizde.

Adana yarın okullar tatil mi? | 25 Aralık Adana okullar tatil mi?

Adana yarın okullar tatil mi? sorusu Adanalılar tarafından internet üzerinde araştırılmaya başlandı. 25 Aralık'ta Adana'da okulların tatil edilip edilmedi veli ve öğrenciler tarafından merak ediliyor. Konu üzerine internette arama yapılmaya başlandı. Peki Adana yarın okullar tatil mi? 25 Aralık Adana okullar tatil mi? Ayrıntılar haberimizde...

Adana yarın okullar tatil mi? | 25 Aralık Adana okullar tatil mi?

25 ARALIK ADANA OKULLAR TATİL Mİ?

Adana'da etkisini gösteren sağanak sebebiyle merkez ilçeler Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüreğir'de eğitim ve öğretime yarın (çarşamba) için 1 gün daha ara verildi. Açıklamanın ardından Kaymakam Ömer Sevgili kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli ilçesindeki okullarda da eğitime ara verildiğini duyurdu.

Adana yarın okullar tatil mi? | 25 Aralık Adana okullar tatil mi?

Adana Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı.

Valiliğin açıklaması şu şekilde:

"Meteoroloji tarafından ilimiz genelinde 23.12.2019'dan itibaren süren olumsuz hava koşulu ve yağışların etkisinin devam edeceği bildirildiğinden 4 merkez ilçemizde 25.12.2019 Çarşamba günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verilmiş olup, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel aynı tarihte izinli sayılacaklardır" denildi.

Yapılan açıklama sonrası kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli ilçesindeki okullarda eğitime ara verildi.

ADANA'NIN TUFANBEYLİ İLÇESİNDE KAR NEDENİYLE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde, olumsuz hava şartları nedeniyle okullarda eğitime ara verildi.

Kaymakam Ömer Sevgili, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojiden ilçedeki elverişsiz hava koşulları ile yağışların artacağı yönünde bilgi verildiğini belirtti.

Sevgili, şunları kaydetti:

"Değerli öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması ve mağduriyet yaşamamaları için tedbir almak amacıyla ilçemizde eğitim ve öğretime 25 Aralık Çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir."

Kaymakam Sevgili, ayrıca engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personelin de yarın izinli sayılacağını bildirdi.

Öte yandan, ilçede yoğun şekildeki kar nedeniyle saat 16.00'dan beri ilçe merkezinde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi.

Adana Valiliği tarafından merkez Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerindeki tüm okullarda eğitime, kentte etkili olan sağanak nedeniyle yarın ara verildiği açıklanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT