1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Adana'daki 13 gençlik merkezinde yürüttüğü projelerle sosyal belediyecilik faaliyetlerine hız veren Adana Büyükşehir Belediyesi, kişisel gelişim, meslek...

Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Adana'daki 13 gençlik merkezinde yürüttüğü projelerle sosyal belediyecilik faaliyetlerine hız veren Adana Büyükşehir Belediyesi, kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarında bin mezun daha verdi. Resimden ebruya, diksiyondan web tasarımına, bilgisayarlı muhasebeden piyanoya kadar 15 farklı kurstan ücretsiz yararlanan Adanalılar, sanatın birleştirici gücüyle sosyalleşip, yeteneklerini keşfetme fırsatı buldu.

4 merkezde 15 farklı dalda kurs açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Beyazevler, Yurt, Reşatbey ve Belediyevler mahallelerindeki gençlik ve kültür merkezleri ile okuma salonlarında açtığı kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kursları büyük ilgi gördü. 3 aylık eğitim dönemlerinde bilgisayar kullanımı, bilgisayarlı muhasebe, grafik tasarım, web tasarım, keman, piyano, diksiyon, resim, okuma-yazma, ahşap boyama, satranç, minyatür, ebru, aşçılık ve pastacılık kurslarına katılan vatandaşlar, yeteneklerini hayal güçleriyle birleştirip, mesleki eğitim ve gelişimin kapısını araladı.

Sertifika heyecanı

Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet veren 4 merkezdeki kurslara katılan bin kursiyer, eğitimlerini başarıyla tamamlayıp, sertifikalarını törenle aldı. Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı, Gençlik Merkezleri ve Meslek Edindirme Şube Müdürü Ahmet Küncü, 2017 yılının ilk mezunlarına sertifikalarını verip, tebrik etti. Ahmet Küncü, kursiyerlerin tüm eğitim ihtiyaçlarının Adana Büyükşehir Belediyesi'nce karşılandığı kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarında yeni dönem kayıtların telefonla veya şahsen başvuruyla kabul edildiğini belirtti.

Yeni nesil geleceğe hazırlanıyor

Geleceğin teminatı olan çocukların çağın gereklerine uygun biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve hayata eksiksiz hazırlanabilmesi için tüm imkanlarını seferber eden Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Feke, Saimbeyli, Karaisalı ilçelerindeki 13 Gençlik Merkezi'nde her yıl 11 bin öğrenciye eğitim vermeyi sürdürüyor.

Hangi merkezde hangi kurs var?

Atatürk Gençlik ve Kültür Merkezi: Bilgisayar kullanımı, bilgisayarlı muhasebe, grafik tasarım, web tasarım keman, piyano, diksiyon, resim ve okuma-yazma kursu.

Cumhuriyet Okuma Salonu: Ahşap boyama, resim, satranç kursu.

Beyazevler Okuma Salonu: Minyatür ve ebru sanatı kursu.

Reşatbey Gençlik Merkezi: Aşçılık ve pastacılık kursu.

Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT