1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Afetlere karşı bilinçli bireyler yetişiyor

Afetlere karşı bilinçli bireyler yetişiyor

Malkara Anadolu Lisesi öğrencileri, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünü gezerek, afet bilinci ve arama kurtarma teçhizatları konusunda...

Afetlere karşı bilinçli bireyler yetişiyor

Malkara Anadolu Lisesi öğrencileri, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünü gezerek, afet bilinci ve arama kurtarma teçhizatları konusunda bilgilendirildi.

Malkara Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu, Rehber Öğretmen Gökhan Durgun, Sivil Savunma Kulübü Temsilcisi İbrahim Boraorman ve 25 öğrenciyle birlikte Tekirdağ AFAD Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

AFAD Bölgesel Lojistik Deposunun tanıtımıyla başlayan ziyarette deponun işlevi ile ilgili öğrencilere bilgiler verildi. AFAD Müdürlüğü bünyesinde bulunan arama kurtarma teçhizatları ve kurtarma araçlarının genel tanıtımı yapılmasıyla devam edildi.

AFAD Müdürlüğü toplantı salonunda, İyileştirme Şube Müdürü Ali Uçar tarafından öğrencilere İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekanlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.

Ziyaret Tekirdağ AFAD Müdürü Recep Erol'un öğrencilerin sorularını cevaplayarak son buldu.

Afetlere karşı bilinçli bireyler yetişiyor

Afetlere karşı bilinçli bireyler yetişiyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT