1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Afganistan'da yolcu uçağı düştü

Afganistan'da yolcu uçağı düştü

Reuters'ın son dakika haberine göre Afganistan'ın Gazne vilayetinde yolcu uçağı düştü. Yetkililer uçakta 83 kişinin olduğunu belirtti.Ariana Havayolları'nın CEO vekili Mirzakwal, ise uçağın düştüğünü yalanladı.

Afganistan'da yolcu uçağı düştü

Reuters'ın son dakika haberine göre Ariana Afgan havayollarına ait bir uçak ,Afganistan'ın Gazne vilayetinde bir bölgeye düştü.Uçağın düştüğü bölge Taliban'ın kontrolünde bulunuyor.

Yerel basın uçakta 83 kişinin olduğunu belirtti.

Ölü ve yaralı sayısına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Uçağın Afganistan'ın doğusundaki Gazni bölgesine düştüğü belirtildi.

Taliban kontrolündeki bir bölgeye düştüğü belirtilen uçak için bölgeye özel kuvvetler sevk edildi.

CEO YALANLADI

Ariana Havayolları'nın CEO vekili Mirzakwal Afgan yetkililerinin uçağın düştüğüne yönelik açıklamalarını yalanladı.

ABD'YE AİT UÇAK MI VURULDU?

Afgan medyası, Gazni Vilayeti'ne bağlı Deh Yak ilçesine düşen uçağın Bombardier Global Express tipi bir jet olduğunu; uçağın büyük bir bölümünün kaza sonrası yandığını duyurdu.

Yerel medya, ekiplerin bölgede çalışmasının sürdüğünü; kazada hayatını kaybeden ya da yaralananlar hakkında her hangi bir bilgi paylaşılmadığını; jetin ait olduğu firmanın da henüz açıklanmadığını duyurdu.

Afgan haber ajansı Pajhwok Afghan News ise Ariana Afghan Airlines CEO'su Mirwais Mirzakwal'in düşen uçağın kendilerine ait olmadığını söylediğini aktardı.

Uçağın Taliban militanlarının yoğunlukta olduğu bölgeye düştüğü belirtilirken; bazı yerel medya siteleri uçağın Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’ne (USAF) ait olabileceğinin değerlendirildiğini duyurdu.

HABERE YORUM KAT