1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Afrin’deki Mehmetçiklere Osmanlı’nın sefer yemeği dağıtılacak

Afrin’deki Mehmetçiklere Osmanlı’nın sefer yemeği dağıtılacak

Çorum'un İskilip Belediyesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik sınır ötesinde devam eden Zeytin Dalı Harekâtı'na...

Afrin’deki Mehmetçiklere Osmanlı’nın sefer yemeği dağıtılacak

Çorum'un İskilip Belediyesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik sınır ötesinde devam eden Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan askerlere Osmanlı'da sefer yemeği olarak da bilinen İskilip Dolması dağıtılacak.

Kilis'te Cumartesi günü verilecek olan yemekte 41 kazan İskilip dolması yapılarak bölgedeki askerlere ikram edilecek.

Hafta sonu verilecek yemek öncesi aşçıların da içinde olduğu 25 kişilik ekip İskilip'ten bugün mehter takımı ve dualarla uğurlanarak yola çıktı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende bir konuşma yapan İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilip halkının da desteğiyle 20 gün önce Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'a bir yazı göndererek, İskilipliler olarak Osmanlı sefer yemeği olan İskilip Dolması'nı Afrin'de Mehmetçiğe ikram etmek istediklerini ve bu konuda destek beklediklerini ifade ederek, "Yazmış olduğumuz yazı bugün itibariyle bugün gerçekleşiyor" dedi.

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Başkan Çatma, bütün Hıristiyan, Ermeni, Yahudi aleminin Türkiye'ye diz çöktürmek için büyük gayret ve çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bu nedenle herkesin bir olması, beraber olması ve devlete sahip çıkmasının önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çatma, "Bütün dünyanın gözü Türkiye'nin üzerinde. Ülkesine, devletine sahip çıkıyor mu diye bizi gözetliyorlar. İşte bu nedenle çorbada bizim de tuzumuz olsun diyerek böyle bir organizasyona gittik.Her platformda eşitlikten, demokrasiden insan haklarından bahseden Avrupa, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda söz konusu Türkiye olunca çifte standart uyguluyor. Yazıklar olsun bu çifte standardı uygulayan ülkelere. Bugüne kadar Türkiye'yi her platformda dost olarak ilan eden Amerika Birleşik Devletleri PYD'ye, PKK'ya, YPG'ye, DEAŞ'a 4 bin Tır silah yollayarak Türkiye'ye diz çökertmek istiyorlar. Yazıklar olsun böyle dostlara. Lanet olsun böyle dostlara. Sen 10 bin kilometre öteden geleceksin Suriye topraklarına çökeceksin daha sonra Türk milleti, Mehmetçiği sınır boyunda güvenliği sağlayacak sende Türkiye geri çekil diye telkinde bulunacaksın. Bu çifte standartları anlamak mümkün edğil. Onun için bizler bir ve beraber olacağız. Hristiyan aleminin, Yahudi aleminin dini liderleri bir Hıristiyan'ın burnu kanadığında dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Ancak Filistin şuan işgal altında. Mısır, Libya, Afanistan, Pakistan, Irak Suriye hepsi kan gölü. Bunlara kimsenin gıkı cıkmıyor. Dini liderleri de mazlumların yanında olmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Birlik ve beraberlik mesajları veren Çatma, "Bölünmeyeğiz. Birlik olacağız. Dik olacağız. Devletimizin yanında olacağız. İfadelerini kullandı.

Uğurlama İskilip Kaymakam Vekili emre Dündar, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Yusuf Ahlatcı ve Murat Günay, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Lek, MHP İlçe Başkanı Ali Alıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Afrin’deki Mehmetçiklere Osmanlı’nın sefer yemeği dağıtılacak

Afrin’deki Mehmetçiklere Osmanlı’nın sefer yemeği dağıtılacak

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT