1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Afyonkarahisar İl Koordinasyon kurul toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar İl Koordinasyon kurul toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 2017 yılı dönem sonu itibariyle kentteki kamu yatırımlarının proje sayısının 987 olduğunu belirterek, yatırımlarda...

Afyonkarahisar İl Koordinasyon kurul toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 2017 yılı dönem sonu itibariyle kentteki kamu yatırımlarının proje sayısının 987 olduğunu belirterek, yatırımlarda yüzde 80 nakdi, yüzde 58'inde ise fiziki gerçekleşme olduğunu belirtti.

Kentte devam etmekte olan yatırımların koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kamu kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen 2018 yılının 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz'ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Tutulmaz'ın yanı sıra ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz, kamunun bir bütün olduğunu hatırlatarak, "Kamuda sayısız önemli görevler farklı farklı kurumlara verilmiştir. Ancak hepimizin kamu adına hareket ettiğimizi bilmemiz ve yaptığımız hizmetleri vatandaşların çıkarına ve yararına yaptığımızı bilmemiz gerekiyor. Bunu yaparken de bir kurum milliyetçiliğinden ziyade bir aile anlayışıyla hareket etmemiz gerekiyor. Kurumlar arası diyalog için bu önemlidir. İkincisinde bölge müdürlükleri ile ilimiz arasındaki diyalogda önemlidir. Merkez ve ilçeler arasındaki işbirliği de önemlidir. Bütün kurum müdürlerimizin İlçelerde Kaymakamlarımızla irtibatlarını ön planda tutması gerekir. Sadece problem çıktığında değil, işin ihale sürecinde, iş başlarken ve bitimine kadar her aşamada Kaymakamlarımızı bilgilendirmesi gerekmektedir. Bu yapıldığı takdirde karşılıklı dayanışma daha olumlu ve verimli olacaktır.

Vali Mustafa Tutulmaz, 2017 yılı ödeneğinden en fazla pay alan 3 kuruluş arasında TCCD 7. Bölge Müdürlüğü, Isparta DSİ 18.Bölge Müdürlüğü ve Eskişehir İller Bankası A .Ş. Bölge Müdürlüğünün yer aldığını kaydetti.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.