1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Afyonkarahisar’da ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek

Afyonkarahisar’da ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek

Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi'nin geçen yıl ilkini düzenlediği ve yaklaşık dört...

Afyonkarahisar’da ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek

Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi'nin geçen yıl ilkini düzenlediği ve yaklaşık dört bin öğrencinin katıldığı "Kitap Okuma Yarışması"nın ikincisi için yeniden protokol imzalandı.

Değerler eğitimi kapsamında kent merkezindeki öğrencilere "örnek şahsiyetlerin örnek davranışları" tanıtmak, kendilerine olan güven duygusunu geliştirmek, okulunu ve kendini temsil edebilme gücünü kazandırmak amacıyla düzenlenecek yarışmaya merkez ve merkeze bağlı ortaokul ile lise öğrencileri katılabilecek. Yarışmaya katılım için 5 Şubat'ta başlayacak başvurular 28 Şubat'ta sona erecek. Üç ayrı kategoride yapılacak yarışmada, ortaokullarda 5. ve 6. sınıflar için ayrı, 7.ve 8. sınıflar için ayrı olmak üzere iki kategori belirlendi. 5. ve 6. sınıflar, kendi kategorisinde 7. ve 8. sınıflar kendi kategorisinde belirlenen tüm kitapları okuyacaklar. Sınav soruları okudukları bu kitaplardan oluşacak. Liselerde ise 9,10,11 ve 12. sınıflarda okuyan tüm öğrenciler için ortak bir kategori belirlendi. Liselerde okuyan öğrenciler bu kategori için belirlenen kitapları okuyacaklar ve okudukları kitaplardan sınavda sorumlu olacaklar. Yarışma sonunda okunan tüm kitaplar, okulların kütüphanelerine bağışlanacak.

Sınavın ardından 11 Mayıs'ta düzenlenmesi planlanan ödül töreniyle kategorilerinde birinci olan öğrenciler, 1 bisiklet ile notebook, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler bisiklet ile tablet bilgisayar, ilk 40'a giren öğrencilere ise bisikletle ödüllendirilecek. Yarışma için belirlenen, öğrencilere dağıtılacak olan kitapların ve sınav sonrası ödül olarak verilecek bisikletlerin tamamı Afyonkarahisar Belediyesi tarafından temin edilecek. Öğrencilerin okuyup sınava tabi tutulacağı kitaplar, okul idareleri tarafından öğrencilere dağıtılacak.

Afyonkarahisar’da ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek

Afyonkarahisar’da ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT