1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ahmet Davutoğlu'ndan Trump'ın Kudüs kararına tepki: Asla kabul edilmeyecektir

Ahmet Davutoğlu'ndan Trump'ın Kudüs kararına tepki: Asla kabul edilmeyecektir

Gelecek Partisi lideri eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın, orta doğu barış planı adı altından Kudüs'ün İsrail'in bölünmez başkenti olarak kabul edileceği yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. Davutoğlu, bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Ahmet Davutoğlu'ndan Trump'ın Kudüs kararına tepki: Asla kabul edilmeyecektir

ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail Başkbakanı Netanyahu ile birlikte açıkladığı tek taraflı 'Yüzyılın Anlaşması'na Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da tepki gösterdi.

Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Davutoğlu, "Kudüs müslümanların onuru, İbrahimi geleneğin kutsal mekanı ve Filistin'in ebedi başkentidir" diyen Davutoğlu, "Bu açık gerçeği yoksayan Trump ve İsrail'in Filistinlilere ve müslümanlara danışmadan hazırladıkları sözde barış planı barışın değil savaşın ve gerilimin tohumlarını ekmektedir." dedi.

Açıklamasına devam eden Gelecek Partisi lideri, "İslam dünyasındaki siyasi zaaflardan istifade ile ilan edilen bu plan Müslüman halklar ve İbrahimi geleneğin samimi savunucuları tarafından asla kabul edilmeyecektir. Mescid-i Aksa'sız Kudüs, Kudüs'süz Filistin anlayışı üzerine barış inşa edilemez." ifadesini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum