1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Ahmet Esmer’e özel karikatür ödülü

Ahmet Esmer’e özel karikatür ödülü

Fotoğraf Sanatçısı ve Karikatürist Ahmet Esmer, İstanbul Karikatürcüler Derneği ile İstanbul Beşiktaş Belediyesi tarafından bu yıl 22.kez düzenlenen...

Ahmet Esmer’e özel karikatür ödülü

Fotoğraf Sanatçısı ve Karikatürist Ahmet Esmer, İstanbul Karikatürcüler Derneği ile İstanbul Beşiktaş Belediyesi tarafından bu yıl 22.kez düzenlenen Nehar Tüblek karikatür yarışmasında Nehar Tüblek Ailesi Özel ödülünü kazandı.

Bu yıl 22. Kez düzenlenen Nehar Tüblek karikatür yarışmasında Balıkesirli Fotoğraf Sanatçısı ve karikatürist Ahmet Esmer, Nehar Tüblek Ailesi Özel ödülüne layık görüldü. Ahmet Esmer yarışmaya kendi eserlerini gönderdiğini ifade ederek "Göndermiş olduğum karikatürlerden bir tanesi Nehar Tüblek ailesi adına konmuş olan özel ödül bana verildi, Balıkesir'e nasip oldu. Çok değerli karikatüristler vardı çizimler vardı ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar bey geldi ve ödülleri dağıttı, konuşmalar yaptılar. Çok güzel bir gün geçirdik, ödül töreni içinde bana enteresan gelen bir şey oldu. Bizim Anadolu Karikatüristler Derneğimiz var Bursa'da. Başkanımızda oradaydı ve küçük öğrencileri vardı. Şöyle bir anons yaptı "Sayın başkanım 82 yaşında Ahmet Esmer ağabeyimizle beraber, 8 yaşında Bursalı Ömer ödül kazandı onlarla yan yana fotoğraf çektirir misiniz" diye konuştu ve beraber fotoğraf çektirdik. Çok güzel bir gün geçti, çok mutlu oldum iyi ki gitmişim. Dünya çapındaki karikatürist dostlarla tanıştık konuştuk. Türk karikatürü adına güzel bir gün geçirdik. Ben çok mutlu oldum Balıkesir'e böyle bir ödül geldiği için. Demek ki çalışmalarım boşa gitmemiş" dedi.

Ahmet Esmer’e özel karikatür ödülü

Ahmet Esmer’e özel karikatür ödülü

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT