1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Ahmet Gündüz, 30 Sayfalık Projesini Anlattı
Ahmet Gündüz, 30 Sayfalık Projesini Anlattı

Ahmet Gündüz, 30 Sayfalık Projesini Anlattı

Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz, AK Parti İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığı müracaatında bulunduğu, müracaatla beraber il başkanlığına 30 sayfalık bir proje verdiğini belirtti.

Bölge Gündem Haber - Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz, AK Parti İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığı müracaatında bulunduğu,  müracaatla beraber il başkanlığına 30 sayfalık bir proje verdiğini belirtti.

İlk toplantısını basın mensupları ile 20 Şubat Cuma günü Gülistan Sofrasında  gerçekleştiren  Yeminli
Mali Müşavir Ahmet Gündüz, ülke genelini ilgilendirecek projelerini anlattı.

 Siyasete ilk Ak Parti’de başladığını altını çizen Gündüz,  "Bizim değerlerimize yakın, fikirlerimizin uyuştuğu bir parti seçmem gerekiyordu.  Bu vesile ile  AK parti’de siyaset yapmaya karar verdim.” dedi.

Siyasete geç başladığını ancak mesleki kariyerini öncelik verdiğini anlatan Gündüz," çok şükür Türkiye genelinde markalaşan bir yeminli mali müşavir olduk. Bilgi birikimimizi gerçekleştirdik. Bu saatten sonra artık ülkemize nasıl faydalı oluruz düşüncesindeyiz. Milletvekilliği için maddi olarak hiçbir beklentim yok. Allah nasip ederde seçilirsek çok önemli projeleri hayata geçirmek için çalışacağım“ ifadelerinde bulundu.

img_4339.jpg

İŞSİZLİK İLE MÜCADELE PROJESİ

Ülkede ciddi bir işsizlik oranı halen olduğunu vurgulayan Ahmet Gündüz, işsizliği minimuma indirecek süper bir projesi olduğunu söyledi. Gündüz, "İŞKUR’dan başvurulan her kese şartsız ve koşulsuz  İŞSİZLİK FONUNDAN 6 ay maaş ve 6  ay sigorta primi ödenirse hem işveren teşvik edilmiş olur hem de maliyet düşer hem vatandaş işsizlikten kurtulur iş sahibi olur“dedi.

KDV ORANI %1’e DÜŞÜRME PROJESİ

Projelerin arasında en çok ses getirebilecek projesinin Katma Değer Vergisi’ni (KDV) düşürmek olduğunu belirten Gündüz, “Ben esnafın içinden gelen birisi olarak herkes devletten nasıl vergi kaçırırım derdinde. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımıza esnafa %18 KDV çok gelmekte. Biz bu vergiyi  %1 yapsak kim kaçırmak ister? %1’lik gibi ufak rakam kimin gözüne büyür. “ şeklinde yorumladı. KDV Vergi Sistemini tekrar yapılandırarak % 1'e indirmeyi düşünmekteyim.

STAJERLİKTE GEÇEN SÜRELERİN EMEKLİKLİK HESABINDA SAYILMASI PRJOESİ

Stajerlik’te geçen sürelerin Emeklilik Hesaplamasında dikkade alınmamaktadır. Biz bu sürekeri emeklilik hesabında saydırmak istiyoruz. Böylelikle Emeklilikte vatandaşları olumsuz etkileyen bu durumların durumları düzelteceğini de vurgulayan Gündüz, “Bende bu konuda mağdurum, 2  yıl boyunca stajyerlik yaptım sigortam da yatırıldı. Ancak o günler sayılmıyor. Bu konuda da projelerim arasında detaylı bir sunum var.” diye konuştu.

Ahmet Gündüz projelerin daha çok olduğunu belirterek, bunlar sadece başlangıç olduğunu projelerinin sadece bir kaçını paylaştığını belirtti.

AHMET GÜNDÜZ KİMDİR

Yeminli Mali Müşaviri Ahmet GÜNDÜZ Uşak İlinin Banaz İlçesinde 1972 Yılında doğdu. İlkokul ve ortaokul hayatını Uşak İlinin Banaz İlçesinde,  Lise Öğrenimimi Uşak Ticaret Lisesinde tamamladı.  İTÜ Sakarya Muhasebe M.Y. Okulunu bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü de bitirdi.1995 Yılında S. Muhasebecilik Ruhsatını aldı. 2008 Yılında Yeminli Mali Müşavirlik Ruhsatını alarak  Faaliyetlerine Yeminli Mali Müşavir olarak devam etmektedir. Gündüz ayrıca evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber : Yusuf SARAY

img_4322.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.