1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Ahmet Gündüz; 'Barışın Sesi Savaştan Daha Güçlüdür'
Ahmet Gündüz; 'Barışın Sesi Savaştan Daha Güçlüdür'

Ahmet Gündüz; 'Barışın Sesi Savaştan Daha Güçlüdür'

“Barışa Bak Platformu” tarafından organize edilen etkinlikte 10 ili gezerek Diyarbakır'a gidecek “Barış Treni” Pendik'ten hareket etti. 'Barış Treni'ni uğurlamak için çok sayıda kişi Pendik YHT İstasyonu'nda buluştu.

Aralarında Cengiz Algan, Nagehan Alçı, İlhami Işık, Atilla Yayla ve Haşmet Babaoğlu’nun da olduğu 69 kişi çözüm sürecine sivil toplum desteği sağlamak amacıyla “Barışa Bak” kampanyası başlatmıştı. Bu kapsamda “Barış Treni” adı verilen treni uğurlamaya bu isimlerin yanısıra Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, Ak Parti Pendik Gençlik Kolları İlçe Başkanı Abdullah ŞENASLAN ve daha birçok kişi katıldı.

Diyarbakır'da da şehit anneleri, barış anneleri dernekleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile buluşacak ve batıdan doğuya, doğudan batıya kardeşliği taşıyacak olan Barış Treni’ni organize eden “Barışa Bak Platformunu tebrik eden AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, Platformun çözüm sürecine destek vermek, barışın dilini anlatmak için eşsiz bir çaba sarfettiğini belirtti.

GÜNDÜZ : BARIŞIN SESİ SAVAŞTAN DAHA GÜÇLÜDÜR

AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, Barış Treninin bu anlamlı yolculuğu üzerine duygularını paylaştı. Gündüz “Yıllardır ülkemizde evlatlarımızı kaybediyoruz. Analar ağlamasın istiyoruz. Birlik beraberlik içerisinde yaşamış bir millet olarak gücümüzü birliğimizden, gücümüzü çeşitliliklerimizden, zenginliklerimizden alıyoruz. Eminim barışın sesi savaştan daha gürdür ve daha güçlüdür.”

KARDEŞLİĞİMİZİ KEFENE SARDIRAMAYCAĞIZ

AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Önümüzdeki günlerde Çanakkale Zaferini kutlayacağız. Tarihimiz barış yolculuğumuzda bize ilham olsun. Onlarda kollarından, bacaklarından vazgeçtiler fakat kardeşliklerinden asla. Canlarından, sevdalarından vazgeçtiler ama birlik ve beraberliklerinden asla. Çocuklarından, Analarından koptular ama birbirlerinden asla. Bizde kardeşliğimizi kefene sardırmayacağız, selasını okutmayacağız, kardeşliğimizi gömdürmeyeceğiz, öldürtmeyeceğiz.”

TÜRK’LE KÜRT AYRIŞIRSA, NE TÜRK KALIR NE KÜRT

Gündüz, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Türkle-Kürt çatışırsa ne Türk kalır ne Kürt. Aleviyle-Sünni ayrışırsa ne Alevi kalır ne Sünni. Oysa Türkle-Kürt, Aleviyle-Sünni birleşirse ne zalim kalır ne de zulüm. Savaş; eski Mısırın firavunu gibide olsa, ve herkesi yok edip öldürse, barış bir musa gibi sağ kalacak, büyüyecek ve hesap soracaktır. Bu sebeple Barış Treni çok anlamlıdır, değerlidir. Barışa katkı sunan herkes, kardeşliği koruyan herkes bu ülkenin en büyük velinimetidir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.