1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Ahmet Gündüz, 'Kadın Hak Ettiği Yeri Almalıdır'
Ahmet Gündüz, 'Kadın Hak Ettiği Yeri Almalıdır'

Ahmet Gündüz, 'Kadın Hak Ettiği Yeri Almalıdır'

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Verilen mesajda, kadınlar, hayatın temelini şekillendiren, toplumun en önemli bireyleri olarak ifade edildi. Gündüz, AK Parti’nin de kadınlara özel bir önem verdiğini, kadına saygısını, kadına yönelik icraatlarla gösterdiğini söyledi.

Kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına olanak sağlayacak şartları hazırlamak, kadın-erkek hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu söyleyen Ahmet Gündüz “Çağdaş, modern ve özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından birisi de kadının toplumda hak ettiği yeri almasıdır" dedi.

KADIN, BİZİ BİZ YAPAN DEĞERDİR

Ahmet Gündüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Yarınlara ışık tutan, tüm güzelliklere layık olan kadınlar AK Parti’nin de önemsediği değerlerin başında gelir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, sadede bir gün ile sınırlandırılamayacak kadar özeldir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) 'Kadınların haklarına riayet ediniz’, ‘sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onlarında sizin üzerinizde hakları vardır' buyurmuştur. Bizim de kadına bakışımızda bu hadis yol haritamızdır. Çünkü kadınlarımız; doğumdan ölüme kadar hayatımızı her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerlerimizdir.”

AK PARTİ, KADINLAR İÇİN EN ÇOK ÇALIŞAN PARTİDİR.

Ahmet Gündüz, AK Parti’nin kadınlarla ilgili icraatlarına da satırbaşlarıyla değindi. “Son yıllar içerisinde kızların eğitimi artmıştır. Oranlara baktığımızda geçtiğimiz özellikle son 10 yılda kızların okula gitme oranı yüzde 90 oranında artış görüyoruz. Türkiye’de kadına şiddete karşı 183 bin eğitim sağlanmıştır. Kadınların şiddet sonucu ölmesi bağlamında hükümetimiz cezaları ağırlaştırdı. Kadınların iş gücüne katılması yüzde 38 oranında arttı. 2023 yılına kadar bu oranın yüzde 41 olması hedefleniyor. Öte yandan geçtiğimiz yıllarda TBMM’de kadınların temsiliyeti 2011 yılında yüzde 4,5’ten 14,5’e kadar çıktı. Bu da Türkiye tarihinde, parlamentodaki kadınların en yüksek temsiliyetidir. Daha birçok konuda ama özellikle eğitim ve istihdam konusunda AK Parti çok yoğun çalışmalarda bulunmuştur.” diyen Ahmet Gündüz, mesajını “Bu duygu ve düşüncelerle Sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr analarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, hiçbir kadınımızın haksızlığa uğramadığı mutlu ve umutlu yarınlar dilerim.” diyerek tamamladı.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.