1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ahmet Yesevi´ye Yeni Semt Merkezi Yapılıyor

Ahmet Yesevi´ye Yeni Semt Merkezi Yapılıyor

Ahmet Yesevi´ye Yeni Semt Merkezi Yapılıyor
          Sosyal, kültürel, spor ve sağlık alanında kente artı değer katan semt merkezlerinin sayıları artıyor. İlçeye 
kazandırılan Güzelyalı, Bahçelievler, Fevzi Çakmak ve Dumlupınar Mahallelerinin ardından Ahmet Yesevi Semt Merkezi inşaatına da başlandı. Şeyhli Semt Merkezi ise yenilenen görünüşüyle göz alıyor.
 
          Pendik Belediyesi, Ahmet Yesevi Mahallesi’ne bir semt merkezi kazandırmak üzere çalışmalara başladı. Mevlana Cami yanında bulunan alana yapılan semt merkezi, 4 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip. Osmanlı mimarisinden esintiler  sunan semt merkezinde etüt merkezi, İSMEK kursu, aile sağlığı merkezi, çok amaçlı salon, gençlik merkezi, fitness salonu ve folklor salonu bulunacak. Semt merkezi inşaatının 2014’ün son çeyreğinde bitirilmesi öngörülüyor. Öte  yandan Kavakpınar Semt Merkezi’nin inşasına ise Aralık ayı içerisinde başlanacak.
 
                                                                    Şeyhli Semt Merkezi’ne makyaj
 
          Daha önceki yıllarda Pendik Belediyesi tarafından Şeyhli Mahallesi’ne kazandırılan semt merkezinin eskiyen dış cephesi  Etüt Proje Ekipleri tarafından yenilendi. 10 gün gibi kısa sürede yapılan yenileme çalışmalarında binanın ahşap  kaplaması yeniden cilalandı; beton duvarları ise boyandı. Artık eskiyen yüzü yerine modern cephesiyle hizmet vermeye  başlayan semt merkezinin yeni görünüşü mahalleli tarafından beğeniyle karşılandı.
 
 

HABERE YORUM KAT