1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AİBÜ Rektörü Coşkun’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AİBÜ Rektörü Coşkun’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yayınladığı mesajda, "Kadınlarımızın, toplumdaki...

AİBÜ Rektörü Coşkun’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yayınladığı mesajda, "Kadınlarımızın, toplumdaki statüsünün güçlendirilmesi ve uğranılan eşitsizliklerin azalması yolunda ülkemizde son dönemde önemli değişim ve gelişmeler yaşanmaktadır" dedi.

Prof. Dr. Hayri Coşkun, "Kadınların hayatın her alanında söz sahibi olması ve güçlenmeleri için kadının insan haklarını koruyarak, siyasal, sosyal ve ekonomik alanda kadın temsilini arttırmak demokrasinin gelişiminde önemli bir odak noktasıdır. Kadınlarımızın, toplumdaki statüsünün güçlendirilmesi ve uğranılan eşitsizliklerin azalması yolunda ülkemizde son dönemde önemli değişim ve gelişmeler yaşanmaktadır. Eğitim, sağlık, siyaset, hukuk başta olmak üzere her alanda kadınlara eşit fırsatlar oluşturmak suretiyle ülke olarak daha demokratik ve gelişmiş bir toplum olma yolundaki ilerleyişimizin hızlanacağına inanmaktayız" ifadelerini kullandı.

Çoşkun açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi;

"Milletimizin yediden yetmişe erkek, kadın her ferdiyle, kadına yönelik şiddet ve insan onurunu zedeleyen her türlü davranışı, sevgi ve merhamet ile demokrasi ve adalet ilkeleri çerçevesinde izale ederek toplumsal huzurun devamı en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, karşılıksız sevgi ve şefkat sahibi fedakâr annelerimiz başta olmak üzere, üniversitemizin kıymetli çalışanları ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT