1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Gençlik Kılıçdaroğlu’na “Evet Gazetesi” gönderdi

AK Gençlik Kılıçdaroğlu’na “Evet Gazetesi” gönderdi

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları, geçtiğimiz günlerde bir radyo kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu...

AK Gençlik Kılıçdaroğlu’na “Evet Gazetesi” gönderdi

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları, geçtiğimiz günlerde bir radyo kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınayarak, "Evet Gazetesi" ve değişiklik yapılan maddelerin açıklamasına dair metnin yer aldığı broşürü posta yolu ile Kılıçdaroğlu'na gönderdi.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Mart'ta bir radyo kanalında, "Yeni modeli kurduk, halk seçti Cumhurbaşkanını. Başbakan'da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, Başbakan da başka bir partinin genel başkanı, asıl kavga o zaman çıkacak. Niye bunu söylemiyorlar millete" şeklindeki açıklamasını kınadı. Sirkeci'deki Tarihi Büyük Postane önünde toplanarak, ellerinde "Evet Gazetesi" ve broşürleriyle Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösteren gençlik kolları mensubu grup, ardından basın açıklamasına geçti.

Basın açıklamasını yapan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Ayhan, "Ülkemizdeki pratikte devam eden tüm siyasi tartışmaların ötesinde siyasetin amaç mı araç mı olduğunu tespiti bir siyasi hareket veya partinin millete karşı olan muhabbetini az çok belirlemektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyaset anlayışımızda ufuklar açan birçok liderden gördüğümüz, öğrendiğimiz; siyasetin millete, ümmete ve insanlığa hizmet edebilmek için bir araç olduğudur. Siyaseti yapmayı amaç haline getirmiş siyasi yapılar yahut kişiler millet nazarında hiçbir zaman teveccüh göremediği gibi uzun vadede kazananlardan olmadıkları tatbik edilmiştir. Siyaset asıl gayesi millete olanlar için sadece bir araçtır" dedi.

"Gelecek yeni sistemde başbakanlık kurumu kalkmaktadır"

Ayhan, "'Katıldığım radyo programında "Düşünen yeni modeli kurduk. Halk seçti Cumhurbaşkanını, Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım" cümlesinin bu ülkenin maalesef ana muhalefet partisi ve siyasal tarihin en köklü siyasi hareketlerinden birisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirdi. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CHP Genel Başkanının anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki gelecek yeni sistemde başbakanlık kurumu kalkmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu'nun açıklaması tam manasıyla fecaattir"

Kemal Kılıçdaroğlu bir milletvekilidir ve milletvekilinin asli görevi yapılan yasama faaliyetleri sırasında milleti parlamentoda temsil etmektir" diyen Başkan Ayhan, "Anayasa değişikliği oylamaları sırasında genel başkanın değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan hayır demeyi amaç haline getirdiği dünkü açıklamasında gün yüzüne çıkmıştır. Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur. Sadece siyaset yapmayı öyle amaç haline getirmişlerdir ki derdi ya sadece AK Parti'ye muhalefet yapmak ya da bu milleti kandırmaktır" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Başkan Ayhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara karanfil verdi. Daha sonra postaneye giren Başkan Ayhan, çalışanlara da karanfil verdikten sonra Kılıçdaroğlu'na "Evet Gazetesi" gönderdi.

AK Gençlik Kılıçdaroğlu’na “Evet Gazetesi” gönderdi

AK Gençlik Kılıçdaroğlu’na “Evet Gazetesi” gönderdi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT