1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti, 15.30'da infaz düzenlemesiyle ilgili açıklama yapacak

AK Parti, 15.30'da infaz düzenlemesiyle ilgili açıklama yapacak

ceza infaz yasası ile ilgili AK Parti açıklama yapacak. Açıklamanın saati 15.30 olarak duyuruldu. Açıklamayı AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan yapacak. Kadına şiddet, cinsel istismar ve uyuşturucu konularında bir indirim ve af söz konusu olmayacak. Düzenleme ile cezaevlerinin 3'te 1'i boşalmış olacak.

AK Parti, 15.30'da infaz düzenlemesiyle ilgili açıklama yapacak

Ceza infaz yasası ile ilgili düzenlemede son viraja girildi. Bugün komisyona sunulacak olan ceza infaz yasası ile ilgili AK Parti saat 15.30'da kamuoyunu bilgilendirecek. Açıklamayı AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan yapacak. Ceza infaz düzenlemesinin içeriği de belli oldu. İnfaz düzenlemesi kapsamı dışında bırakılacak suçlar, kadına şiddet, terör, uyuşturucu ve cinsel istismar olarak belirlendi.

AK PARTİ AÇIKLAMA YAPACAK

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan AK Partili kurmaylar son şeklini almış olan infaz yasası ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Kamuoyu açıklama ile saat 15.30'da bilgilendirilecek.

UYUŞTURUCU, İSTİSMAR VE TERÖR SUÇLARI KAPSAM DIŞI

AK Parti ve MHP, cezaevlerini rahatlatacak olan infaz düzenlemesinde oldukça hassas davrandı. Uyuşturucu, terör ve istismar suçları kapsam dışı bırakıldı. Bu suçlarda kesinlikle bir indirim olmayacak. Kadına şiddet suçunda da bir indirim gerçekleşmeyecek.

Gelen bilgilere görea yasa ile birlikte cezaevlerinin 3'te 1'i boşalacak.

ADALET BAKANI AÇIKLADI: "KORONAVİRÜS YOK"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaptığı açıklamada, cezaevlerinde hijyen önlemlerinin en üst seviyede alındığını, görüşmelerin durdurulduğunu, çalışanların bilgilendirildiğini söyledi. Gül, cezaevlerinde herhangi bir koronavirüs vakasının olmadığını da duyurdu.

HABERE YORUM KAT