1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti belediyeleri dijital ortamda takibe aldı

AK Parti belediyeleri dijital ortamda takibe aldı

AK Parti Genel Merkezi belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takip etmeye başladı. Sistemle birlikte bir belediye başkanı vadettiği projeyi zamanında bitiremezse sistem tarafından uyarılacak.

AK Parti belediyeleri dijital ortamda takibe aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kardeş Belediyeler İstişare ve Değerlendirme Toplantısında,AK Parti Genel merkezinin belediyelerin yapacağı çalışmaları takibini yapacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda  AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takip etmeye başladı.

Dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri giriyor. Sistemden belediyede kaç personel çalıştırıldığı, İller Bankasından gelen paranın ne kadarını personele ne kadarını hizmete ayrıldığı, belediyenin borçlanma bilgileri, altyapı giderlerine ne kadar bütçe ayırdığı da izlenebiliyor.

PROJE AKSARSA BELEDİYE BAŞKANINA UYARI

Türkiye Gazetesi'nden Damla Peker'in haberine göre sistem, vaatleri de bire bir takip ediyor. Eğer belediye başkanı vadettiği projeyi belirlediği zamanda bitirmezse sistem ikaz veriyor ve belediye başkanı Genel Merkez tarafından uyarılıyor. Genel Merkez, başkanı arayarak projenin neden yavaş gittiğini soruyor; bunun bir an önce bitirilmesi gerektiğini bildiriyor.

SAHADA BAŞKANLARA BİREBİR DENETİM

Sistemin yanı sıra Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcıları da sahada başkanları birebir denetliyor. Denetimler sırasında aksaklıklar görüldüğünde başkan hemen uyarılıyor. Tüm bu adımları sadece Genel Merkezin değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sistem üzerinden takip ettiği belirtildi.

Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi sayesinde başkanlara online karne de verilecek. Ancak başkanlar sistem üzerinden bu karneleri ve başarı ortalamaların takip edemeyecek. Bilgiler sadece Genel Merkezde tutulacak.

HABERE YORUM KAT