1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Yalçın’dan 28 Şubat açıklaması

AK Parti Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Yalçın’dan 28 Şubat açıklaması

AK Parti Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, 28 Şubat darbesinin gençlerin meslek sahibi olmasına ket vurulduğunu söyledi.

AK Parti Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Yalçın’dan 28 Şubat açıklaması

AK Parti Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, 28 Şubat darbesinin gençlerin meslek sahibi olmasına ket vurulduğunu söyledi.

Başkan Yalçın yaptığı açıklamada, 28 Şubat darbesinin Türkiye darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti. 28 Şubat'ın hala hafızalarda taze olduğuna dikkat çeken Yalçın, "Bin yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, 10 binlercesini işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmiştir. Bundan 21 sene evvel bugün 28 Şubat 1997'de milletin iradesi ile seçilen hükümeti MGK kararları gölgesinde tehdit, kumpas ve anti-demokratik bir biçimde bürokrasi, sivil toplum, askeriye, iş ve medya dünyasının da arasında bulunduğu bir çete tarafından istifaya zorlanmıştır. Milletimizi, devletimizin güvenliği için kurulmuş olan MGK'da alınan kararlarla milletin güvenliği ve huzuru hiçe sayılarak "Post modern" bir darbe yapılmıştır. Milletimizi bir arada tutan değerlere savaş açılmış irtica tehdidi adı altında değerlerimizi yansıtan kişi ve kuruluşlara büyük zarar verilmiştir" diye belirtti.

"Milletimizin 28 Şubat darbesine en güzel cevabı AK Partinin 2003'de iktidara gelmesidir"

Ayrıca İl Kadın Kolları Başkanı Yalçın, yapılan darbe ile gençlerin meslek sahibi olmasına ket vurulduğunu da belirterek, açıklamasına şöyle devam etti:

"İmam-Hatip liselerinin önünü kesmek için ülkemize 8 yıllık kesintisiz eğitim adı altında bir garabet dayatılarak gençlerimizin meslek edinmesine de ket vurmuştur. Sanayicimizin ara eleman ihtiyacını karşılamasına engel olunmuştur. İmam-Hatip Liselerinde uygulanan kat sayı adaletsizliği ile eğitimde eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir. İnancı gereği başörtüsü takan kadın kamu çalışanları görevlerinden ihraç edilmiş, öğrenciler okullardan atılmıştır. Bu toprakların insanlarına büyük zulümler yapılmıştır. Binlerce nitelikli kadın ve erkek ülkelerinin tam da onlara ihtiyacı olduğu zamanda atıl ve muhtaç hale getirilmiştir. Bilim ve hikmet yuvası olması gereken üniversitelerimizde orta çağı cadı avcıları gibi başörtülü öğrenci avına çıkan üniversite hocaları ikna odaları kurarak başörtülü kız öğrencileri inanç ve değerlerinden uzaklaştırmak istemişler kendilerine itaat etmeyenleri üniversitelerden atmışlardır. Muhafazakar medya üzerinde ciddi baskılar yapılarak halkın haber alma özgürlüğü engellenmiştir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sadece şiir okuduğu için 28 Şubat cuntacıları tarafından hapse mahkum edilmiştir. Orduda milli ve yerli subayların irticai faaliyetlere karıştığı yalanı ile ordudan ihraç edilmeleri ve yerlerine FETÖ'cü subayları terfi ettirmesi ile bir yerde 15 Temmuz darbesinin alt yapısı hazırlanmıştır. 28 Şubat döneminde Anadolu sermayesinin önü keserek "yeşil sermaye" damgası vurulmuş darbeci medya aracılığı ile bu yerli ve milli şirketlerin listesi gazetelerde yayınlanmış ve halkın bu şirketleri boykot etmesi istenmiştir. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğu gerçeğine inat tek tip giyinen, sadece kendileri gibi düşünenlere yaşam hakkı tanıyıp toplumun geniş kitlelerini görmezden gelen bu yapı Türkiyeyi içine kapatıp kendi içi de çalıştırmak istemiştir. Milletimiz büyük bir mücadele vererek 1000 yıl sürmesi istenen bu karanlığa son vermiştir. 28 Şubat Darbecilerinin tüm çabalarına rağmen birliğini, beraberliğini korumuş ve birbirine kenetlenmişlerdir. Milletimizin 28 Şubat darbesine en güzel cevabı AK Partinin 2003'de iktidara gelmesidir. Milletimizi dışarıdan çökertemeyen yapılar bizi laik/anti-laik biçiminde bölmeye, birbirimize düşürmeye çalıştılar ancak muvaffak olamadılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında illegal örgütler ile ele vererek haklı birbirine düşürmeye çalıştılar. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak 28 Şubat cuntacılarından hesap sorulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz. 28 Şubatın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz. 28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız."

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT