1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen açıkladı: Oyları yüzde 40'ın altına düşmüyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen açıkladı: Oyları yüzde 40'ın altına düşmüyor!

Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen, anketlerde AK Parti'nin oylarının büyük düşüş yaşadığı ve yüzde 30ların altına indiği iddialarına part iiçinden yanıt geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen tarafından yapılan açıklamada, oyların yüzde 40'ın altına düşmediği ifade edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen açıkladı: Oyları yüzde 40'ın altına düşmüyor!

Muhalefetin sık sık gündeme taşımaya çalıştığı erken seçim konusunda net açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, önümüzdeki ilk genel seçimlerin 2023'te olacağı cevabını vermesinin ardından seçim anketleri de yeniden gündeme geldi. Bazı anketlerde iktidar partisinin oylarının yüzde 30'un altına düştüğü öne sürülürken bu iddialara parti içinden yanıt gecikmedi.

YÜZDE 30LARIN ALTINA DÜŞÜYOR İDDİASI

Seçim tartışmalarının yanı sıra anket firmalarının da kamuoyunun nabzını tuttuğu bugünlerde, muhalefete yakın olan anket firmalarının yayımladığı araştırma sonuçlarında, AK Parti'nin oylarının yüzde 30ların altına düştüğü iddia edildi.

Bunun üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak, AK Parti'nin oylarının yüzde 40'ın altına hiçbir zaman düşmediğini söyledi.

"NABIZ TUTMAKTAN ZİYADE ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR"

'Anket mi algı mı?' başlığıyla bugün yayımlanan köşe yazısında, "Kamuoyu araştırmalarını dikkatle takip ederim. Ne yazık ki son dönemde anket firmaları kamuoyunun nabzını tutmaktan ziyade algı operasyonları yapıyorlar. Böylece kendi inandırıcılıklarına darbe vuruyorlar. Anket firmaları artık kamuoyunun nabzını tutan araştırma şirketleri olarak değil, kamuoyunu manipüle eden firmalar olarak görülmeye başlandı." ifadelerine yer veren Selvi, köşesinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'in açıklamasına da değindi. 

"BİZ DÜZENLİ OLARAK ANKET YAPTIRIYORUZ"

Mustafa Şen, "AK Parti yüzde 30’un altına düştü, diyorlar. Peki bunu hangi veriye dayalı olarak yapıyorsun diye sıkıştırdığımızda ise Türkiye’nin toplam nüfusu esas alındığında bu sonuç çıkıyor, diyorlar. Seçmen bazında değil, diyorlar. Biz düzenli olarak anket yaptırıyoruz. Ve bizim anketlerimizde AK Parti yüzde 40’ın altına düşmüyor." ifadelerine yer verdi.

 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT