1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, "Avrupa "evet'e karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız" dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, "Avrupa "evet'e karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız" dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Şehit Fevzi Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, ilk konuşmayı Osman Güder gerçekleştirdi. Başkan Güder konuşmasında Battalgazi ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, 16 Nisan'ın önemine değindi. 16 Nisan'ın bir "sıçrama" tarihi olacağını belirten Güder, "Cumhurbaşkanı Sezer, Başbakan Ecevit'in önüne Anayasa kitapçığı fırlattı ve cumhuriyet tarihinin en büyük krizlerinden biri yaşandı. Kitapçığın fırlatılmasıyla birlikte vatandaşın neler yaşadığını hepimiz biliyoruz. Ama Allah'a şükürler olsun ki AK Parti iktidarı ile koalisyonlar dönemini Türkiye bir daha yaşamadı. Koalisyonlar döneminin tamamen kapanması içinse bizim yeni kararlara, güçlü bir "evet'e ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı. Türkiye'nin daha rahat ekonomik hamle yapabilmesi, sorunlarını daha kolay çözebilmesi için herkesin referanduma sahip çıkması gerektiğini ifade eden Güder, vatandaşlara "oy kullanın" çağrısında bulundu. Başkan Güder'in ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, konuşmasına Şehit Fevzi Mahallesi sakinlerine teşekkür ederek başladı. Şehit Fevzi Mahallesinin her seçimde AK Parti'ye yüzde 90'ın üzerinde bir destek verdiğini anımsatan Başkan Kahtalı, "Sizler 11 seçimdir bu davaya sahip çıktınız. Allah hepinizden razı olsun. Bizler de sizi hiçbir zaman pişman etmedik. Sağlıktan ulaşıma, eğitimden istihdama kadar her konuda elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk, sizlerin hizmetkarı olduk" şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Avrupa'nın ikiyüzlülüğüne de dikkati çeken Başkan Kahtalı, "Hepinizin bildiği üzere Avrupa, 16 Nisan'daki halk oylamasına "evet" oyu verilmesine karşı çıkıyor. Başbakanımız Binali Yıldırım'ın dile getirdiği gibi Avrupa "evet'e karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız" dedi. Avrupa'nın Türkiye'nin gelişmesini istemediği için "evet'e karşı çıktığını vurgulayan Başkan Kahtalı, "Avrupa'nın siyaseti artık Türkiye'den belirleniyor. İşte tam da bu nedenle Türkiye'nin gelişmesini istemiyorlar. Türkiye'de çift başlı sistem devam etsin istiyorlar. Ama sizler bu oyunu, bu tezgahları 16 Nisan'da bozacaksınız. Avrupa'ya en güzel dersi sandıkta vereceksiniz ve inşallah "evet" oylarıyla Türkiye şahlanacak" ifadelerini konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin şahısların değil memleket meselesi olduğunu belirten Başkan Kahtalı, yeni sistemde istikrar, güven, güçlü Meclis ve güçlü bir yönetim olduğunu anlattı. Başkan Kahtalı, "16 Nisan'dan sonra daha fazla hizmet üreteceğiz. Türkiye yoluna daha emin adımlarla devam edecek" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı:

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT