1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: “Biz bir markayız, markamızın adı da ’Evet’tir”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: “Biz bir markayız, markamızın adı da ’Evet’tir”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, referandum için yoğun bir çalışma başlattıklarını belirterek, "Biz bir markayız, markamızın adı...

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: “Biz bir markayız, markamızın adı da ’Evet’tir”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, referandum için yoğun bir çalışma başlattıklarını belirterek, "Biz bir markayız, markamızın adı da "Evet'tir. Hayır oyu verecek kardeşlerimizle de ikna çabaları esnasında hesaba çekecek bir dil asla kullanmayacağız. Ben ümit ediyorum ki Rabbim 16 Nisan gecesi sadece bu eğitim toplantıları ile değil, gönlü vatan için, millet için, bayrak için ve devlet için atan her bir vatandaşımızı birlikte "Evet" diyerek İstanbul'da bir arada görmeyi bizlere nasip etsin" dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" konulu konferans düzenlendi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen konferansa Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti İstanbul İlçe Başkanları, belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri katıldı. Konferansta bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, "Ülkemiz için, partimiz için ve geleceğimiz için hayati süreçler yaşıyoruz. İstanbul teşkilatları olarak özellikle İstanbul İl Başkanlığında yapmış olduğumuz programlarda 15 Temmuz'u ve sonrası yaşananları asla unutmamız gerektiğini görüyoruz. 15 Mart'ta AK Parti olarak seçim startını verdik. 15 Mart'ta 3 kademe mahalle başkanları ile uzun sayılabilecek saatlerde "cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ni" hasbihal ettik ve eğitim programlarımızı yaptık. İstanbul'da Sandık Yönetim Kurulları 961 mahallede ve 39 ilçemizde bu çalışmayı yapma gayreti içinde oldu. Biz, önümüzdeki süreçte sandık sandık hedefleri olan ve sandık sandık ne oy alacağını bilen bir teşkilat haline gelme mücadelemizi sürdüreceğiz. Özel bir zaman dilimindeyiz. Geçtiğimiz hafta 2. ve 3. bölgede il ve ilçe hatiplerimizle beraberdik. Bir önceki hafta da 1. bölgede bu çalışmaları yaptık" diye konuştu.

"16 Nisan'a hazır bir teşkilat halindeyiz"

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili AK Parti Sürekli Eğitim Merkezinin yaptığı çalışmaların 20 binin üzerinde teşkilat mensubunun eğitimi ile devam ettiğini söyleyen Temurci, "İl ve ilçe hatiplerimizle, SKM yapılanmaları ile SKM'lerin ilçelerde yapacağı çalışmalarla 16 Nisan'a hazır bir teşkilat halindeyiz. Referandum bir partinin meselesi değildir. Ama bu çatı altındaysak ve lideri Recep Tayyip Erdoğan olan bir teşkilatın mensuplarıysak bu siyasi hareketin referandumda evet oyları her şeyden önce AK Parti'ye ve liderine gönül vermiş İstanbul'u ve AK Partilileri daha fazla ilgilendiriyor" şeklinde konuştu.

"Biz bir markayız, markamızın adı da "Evet'tir"

"Biz bir ürün satıyoruz ve bir markayız" diyen Temurci, sözlerini şöyle tamamladı:

"Markamızın adı da "Evet'tir. Sunduğumuz bu "Evet'i çok daha iyi anlatmalıyız. Üzerimizde çok büyük sorumluluklar var. Ben rakamlarla ve istatistiklerle çalışmayı seven biriyim. İstanbul'un her bir noktasında sivil toplumlarla, kanaat önderleri ile ve birçok noktada yapmış olduğumuz çalışmalarda her geçen gün İstanbul'da kararsızların azaldığını ve evet oyunun arttığını görüyoruz. Eğer bu bir siyasi parti meselesi değilse biz her noktada her kesimle ve toplulukla bir araya gelmeliyiz. Hayır oyu verecek kardeşlerimizle de ikna çabaları esnasında hesaba çekecek bir dil asla kullanmayacağız. Ben ümit ediyorum ki Rabbim 16 Nisan gecesi sadece bu eğitim toplantıları ile değil, gönlü vatan için, millet için, bayrak için ve devlet için atan her bir vatandaşımızı birlikte "Evet" diyerek İstanbul'da bir arada görmeyi bizlere nasip etsin."

"Kusura bakmasın, medya da kendi işine baksın"

Programda konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da, medyada yer alan "Karargah Rahatsız" başlığının "çok çirkin bir yaklaşım" olduğunu söyleyerek, atılan başlığı eleştirdi. Kurtulmuş, "20 sene evvel ordu rahatsız diye manşet atacaklar ve siyaseti köşeye sıkıştıracaklar. O devir geride kaldı. Allah'ın izniyle Türkiye'de sivil siyaset vardır ve AK Parti milletin vermiş olduğu yetkinin farkındadır. Türk Silahlı Kuvvetleri de kimsenin kendilerini siyasete çekemeyeceği kadar meselenin farkındadır. Türk Silahlı Kuvvetleri kendi işini yapacak, hükümet kendi işini yapacak ve kusura bakmasın medya da kendi işine baksın. Medya da bu tür işlerle uğraşarak Türkiye'yi yeniden eski vesayet sistemlerine döndürebileceğini zannetmesin. İşinin sahibi olan bir hükümet, seçilmiş bir hükümet vardır. Ve asla bunu birileri istiyor diye yeniden eski vesayet düzenine döndürecek değiliz" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.