1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. AK PARTİ Karşıtlarının Tek Umudu HDP
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ Karşıtlarının Tek Umudu HDP

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasi partilerin seçim çalışmalarını devam ediyor. Gerçi eski seçim havası yok ama yinede partiler sahada bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.

Geçen yazımda da söylemiştim sahada sadece  AK Parti gözüküyor diğer partilerde sanki peşinen bir kabullenmişlik var onun dışında ilginçtir bir kısım  görsel medya  yazılı medyada ve derin bazı siyasi aktörler AK Partinin tek rakibi HDP’yi  gösteriyorlar  öne çıkarmaya çalışıyorlar. Bakıyorum daha önce bu ülkeye bölmekle parçalamakla terör örgütünün uzantısı olmakla suçladıkları HDP’nin   eş başkanını televizyonlarında konuk etmeleri  gazete sütunlarını baş köşelerinden haber yapmaları seçmene şirin gözükmek için canlı yayınlarda saz çalıp türkü söyletmeleri ilgimi dikkatimi çekti. Hani Selahattin Demirtaş’ın HDP’sini hiç sevmiyordunuz  terör örgütünün uzantısıydı? hani bu ülkeyi AK Parti ile iş birliği yapmış bölüp parçalıyorlardı? ne oldu size birden bire HDP ve Selahattin Demirtaş sevdalısı kesildiniz?

 Yoksa şimdi sizde mi  HDP ve Selahattin Demirtaş’la iş birliği içinde bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışıyorsunuz? ne değişti de terör örgütü uzantısı olmakla suçladığınız siyasi partiyi destekliyorsunuz yoksa ak partinin diğer  rakip  partileri CHP ve MHP’den umudunuzu mu kestiniz?  bir ülkede iktidarın ilk alternatifi ana muhalefet partisi değil mi neden onu desteklemiyorsunuz da yüzde 10 barajını aşıp aşmayacağı belli olmayan dördüncü parti HDP’yi destekliyorsunuz?

Sanırım tek amacınız hiç sevmediğiniz  AK Parti’yi durdurabilmek için  bu ülkeyi tek partili dönemlerden alıp 2001 deki çok partili koalisyon hükümetlerini tekrardan  kurmak ortalığı toza dumana katmak toz duman arasında eskiden olduğu gibi kirli hesaplar ve işler peşinde koşmak mıdır?  Baktınız CHP ve MHP’den bir şey olmaz dışarıdan destekli HDP projesini destekleyelim hayata geçirelim bir şekilde HDP seçim barajını aşması belki o zaman AK Parti tek başına iktidar olmaz koalisyonlar olur sizde eskiden olduğu  gibi her istediğinizi yapabileceğinizin hesabını yapıyorsunuz.

Beni en çok şaşırtan   bu görüş diğer muhalefet partilerinde de var iktidar umutları olmadığını anlamışlar. AK Partiye HDP’nin çekiştiği doğu da muhalefet partilerin adayları  seçmene bari bize oy vermiyorsunuz  AK Partiye de vermeyin oyunuzu HDP’ye verin diye seçim çalışması  yapıyorlar.

Hatta daha da ilginci yurt dışından bazı devlet adamlarının yöneticilerinin  siyasi parti temsilcilerinin  hatta gazeteler  açıklamalarda bulunarak TÜRK seçmenine açık, açık çağrıda bulunuyorlar. Oyunuzu CHP veya MHP ye değil de HDP’ye verin diyorlar sanki ağız birliği edilmişçesine bir plan proje dahilinde içerdeki ve dışarıdaki iş birlikçiler bir araya gelip bir oyun ve plan üzerindeler mi Türkiye’ye yeni bir siyasi yön vermeye mi çalışıyorlar

Bence tüm olan bitenleri Türk halkı görüyor. Türkiye eski Türkiye değil içerdeki ve dışarıdaki bu oyunların farkında… İnanıyorum 7 Haziran seçimlerinde Türk halkı bu oyunları bozacak sandığa kendi hür iradesini yansıtacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT