1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. AK Parti kendi içini ne zaman ve nasıl temizleyecek?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti kendi içini ne zaman ve nasıl temizleyecek?

Uzun yıllar boyunca devletimizin her kademesine kendi teröristini yetiştirip,yerleştiren terör örgütü FETÖ/PDY, 15 temmuz gecesi harekete geçmiş,darbe yapmaya kalkışmıştı.Halkımız demokrasisine , milli iradesine sahip çıkmak için sokaklara dökülmüş, darbe yapmaya kalkışan bu hainlere gerçek darbeyi yapmıştı.

Çok şükür halkımızın bu dirayetli duruşuyla ülkemiz adeta uçurumun kenarından dönmüştü. Uçurumun kenarından dönen bir devlet olarak artık bu hain FETÖ/PDY terör örgütüyle hesaplaşma, kafasını ezme Zaman'ı gelmemiş miydi? Elbette gelmişti. Bu hain darbe kalkışmasından sonra devletimiz ivedi bir şekilde bu terör örgütün yıllardır sinsice Devletin her kademesine sızmış elemanlarını açığa almaya, görevden uzaklaştırmaya, adaletin karşısına çıkarmaya başlamıştı ve halen daha da bu operasyonlar devam etmektedir . Peki, devletin her kademesine sızan bu hain örgüt siyasete ve siyasetin önde gelen partisi 15 yıldır ülkeyi tek başına yöneten Ak Parti'ye sızmamış mıydı? Hem de öyle sızmış ki, Bakanları, Milletvekilleri , Belediye Başkan'ları, il Başkan'ları, ilçe Başkan'ları , Meclis üyeleri , bürokratları olmuş ve halen daha bunların bir çoğu da görevlerine devam etmektedirler.

Peki, 15 temmuz gecesi tankların, tüfeklerin önüne kendini atarak darbeyi önleyen bu büyük millet şunu merak etme Hakkı'na sahip değil mi? Şimdi sorulan soru şu ? Darbe girişiminden sonda her alandan temizlenmeye çalışılan FETÖ /PDY örgüt üyelerini , haşhaşilerini himmetçilerini Ak Parti , kendi içinden ne Zaman ve Nasıl temizleyecek? Halk arasında gördüğümüz ve yüksek sesle konuşulan da bu. Öyle ya , orayı temizledin, burayı temizledin, demezler mi adama sen içini neden temizlemiyorsun veya ne Zaman temizleyeceksin? Sanırım bunu söylemeye ve beklemeye hakları da vardır, hem de fazlasıyla . Peki bu temizlik olacak mı? olacaksa Nasıl ve ne zaman olacak? 2017’de GENEL VE YEREL SEÇİM Mİ VAR? Bu konuyla ilgili Çok sağlam kaynaklardan yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgilere göre Ak Parti, bu süreci önce tüm Türkiye genelinde ilçe ve il kongreleriyle teşkilatlarını yenileyecek, bunu "Ak Parti Türkiye genelinde kongreye gidiyor" haberiyle duyuran da zeten bizdik. Ardından yenilenmiş teşkilatlarıyla 2017 Haziran, Temmuz ayları gibi, daha öncede olabilir, ülke genelinde genel ve yerel seçimlere gitmeyi düşünüyor. Yapılacak bu genel ve yerel seçimlerle hem Meclis'i, hem Belediye yönetimlerini , yenilemiş olacaklar.

Yine edindiğim bilgilere göre özellikle yapılacak olan bu seçimlerde belediyelerde çok büyük oranda değişiklikler olacak. Anlaşılan o ki ! Ak Parti en iyi ve sorunsuz temizliğin böyle olacağını düşünüyor. Sanırım parti yönetimi şunun çok iyi farkında varmış ki, bu yapı özellikle Belediyelerde ve parti teşkilatlarında çok etkin ve sayıları da fazla oranda , onun için temizlik operasyonunu tek tek yapmaktansa önce kongrelerle teşkilatları yenilemek, ardında genel ve yerel seçimlerle bu temizliği yapmak. Çünkü mevcut haliyle yapılacak operasyonlarda Ak Parti, hem belediyelerde, hem de teşkilatlarda çok zor durumlarla karşı, karşıya kalınabileceğinin hesapları yapılıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
2 Yorum