1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Konya’da seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Konya’da seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ve AK Parti Meram ilçe teşkilatı referandum çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Konya’da seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ve AK Parti Meram ilçe teşkilatı referandum çalışmalarını sürdürüyor.

16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum için AK Parti'de çalışmalar sürüyor. Referandum çalışmaları kapsamında Meram Muhtarlar Odası ziyaretine AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür, referandum için destek isteyerek Meram Muhtarlar Odasının yeni binasının hayırlı olmasını diledi.

Hızlı karar almak için sistem değişikliğinin gerekliliğine değinen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, "16 Nisan'da önümüze tekrar bir sandık geliyor. Tabi bu çok önemli bir referandum, çok önemli bir adım. Bir sistem değişiyor. Türkiye için belki geçmişte 10 yıllar öncesi olması gereken bir sistemi inşallah 16 Nisan'da hepimizin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Bugün dünyaya baktığımız zaman özellikle 2. Dünya Savaşından sonra şekillenen dünyada galip devletlerin, hakim devletlerin hepsinin ya başkanlık ya da yarı başkanlık ile yani icraatlarını hızlı yapabileceği, gelişebileceği daha hızlı ilerleyebileceği bir sistemle yönetildiğini görüyoruz" dedi.

"Cumhurbaşkanı, geçmiş Cumhurbaşkanları gibi bir noter vazifesi göremez"

Yapılacak referandumun önemine dikkat çeken Baloğlu, "Bu bir yerel seçim değil, burada belediye başkanı seçmeyeceğiz. Bu bir genel seçim de değil, burada milletvekili de seçmeyeceğiz. Cumhurbaşkanı da seçmeyeceğiz. Sadece ülkenin daha ileriye gidebilmesi için, daha iyi yönetilebilmesi için geçmişte yaptığımız çünkü biz 2007'daki referandum ile cumhurbaşkanımızı halkın seçmesini size sorduk, millete sorduk ve millet bunu yüzde 68 ile kabul etti. Şimdi yüzde 52 oyla seçilmiş Cumhurbaşkanı, geçmiş Cumhurbaşkanları gibi bir noter vazifesi göremez ki. Yani yetki ve sorumluluk sahibi olması lazım" diye konuştu.

Ziyaretin ardından kentsel dönüşümün devam ettiği Şükran Mahallesine geçildi. Kentsel dönüşüm hakkında bilgi veren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Şükran Mahallesindeki çalışmalarımız bir yıldır devam ediyor ve 1. Etap kapsamındaki 100 bin metrekarelik alanda yüzde 85 ile anlaşma ve uzlaşma sağladık. Şükran Mahallesindeki bu alan yaklaşık 40-50 yıllık yapılardan oluşuyordu. Bu yapıların çoğu da yığma yapılar. Şehrin merkezinde kalbi diyebileceğimiz bu konumdaki bölgede aynı zamanda kent ekonomisinde kazandırılması ve buradaki 22 tarihi ve kültürel mirasın gün yüzüne çıkarılması ve yoğunluğun düşürülmesi suretiyle belediye olarak kentsel dönüşüm projesi yaptık" ifadelerini kullandı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.