1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı "Bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükumeti rahat bırakmadılar. Her seferinde milletin gücünü paylaşmaya...

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı "Bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükumeti rahat bırakmadılar. Her seferinde milletin gücünü paylaşmaya çalıştılar. Ancak 16 Nisan'la birlikte kimse milletin gücünü paylaşmaya bir daha cesaret edemeyecek" dedi.

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandum çalışmaları doğrultusunda mahalle toplantılarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder'den oluşan AK Parti heyeti, Büyük Hüseyinbey ve Saray Mahallesinde ortak mahalle toplantısı düzenledi.

Toplantıda ilk sözü alan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, yapılan çalışmalar ve hizmetlerle Malatya'nın farklı bir konuma geldiğini ifade ederek, dışarıdan gelen herkesin bu farklılığı dile getirdiğini belirtti.

Başkan Güder, büyükşehir olduktan sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 2 bin kilometrenin üzerinde asfalt çalışması yaptığını kaydederek, "Yeraltı şebekeleri ağlarında binlerce metrelik çalışmalar yapıldı. Battalgazi Belediyesi de kendi bölgesinde milletimize hizmet etmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu, Malatya'mız için gurur verici bir durum" şeklinde konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, 16 Nisan'da Malatya'nın kendine yakışanı yapacağına inandıklarını belirtti. Battalgazi Belediyesi olarak 3 yılda önemli hizmetler yaptıklarını da dile getiren Gürkan, "Malatya'yı mazisine layık olarak istikbale hazırlama noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz" dedi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da toplantıda mahalle sakinlerine hitap etti. Türkiye'nin önemli bir seçimin arifesinde olduğunu belirten Başkan Çakır, Malatya'ya ve Türkiye'ye yapılan yatırımlardan bahsetti. Çakır, "AK Parti iktidarları döneminde hep birlikte yapılan hizmetleri gördük, görmeye de devam ediyoruz. AK Parti son 80 yılda yapılan hizmetlerin daha fazlasını 15 yıllık sürede hayata geçirmiştir. Üstelik bunu da dünya ekonomisi kriz içerisindeyken başarmıştır. Buradaki başarının temel sebebi de güçlü hükumet ve siyasi istikrardır. AK Parti öncesini düşündüğümüz zaman bu ülkenin siyasi olarak hiç krizden çıkmadığını ve iki senede bir ekonomik krizler yaşandığına şahit oluruz. Ülke ekonomisinin tabana vurduğu o günleri herkes çok iyi hatırlar. O kriz dönemlerinde bu ülkenin gelirlerinin yüzde 80'i faize gidiyordu. Dolayısıyla AK Parti'yle birlikte Türkiye büyük bir kalkınmayı ve büyümeyi yakalamış oldu. Şimdi de inşallah 16 Nisan'daki referandumla geleceğimizi garanti altına alacağız" dedi. AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise burada yaptığı konuşmada Büyük Hüseyinbey ve Saray Mahallesi'nde yüzde 73 oranında oylar aldıklarını anımsattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretinde oy hedefini ortaya koyduğunu belirten Kahtalı, "Çok şükür Malatya, Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman mahcup etmedi. İnşallah Malatya referandumda da Cumhurbaşkanımıza verdiği sözü tutacak ve Avrupa Malatya'nın "evet" oyları ile inleyecek" dedi. Yeni sistem sayesinde artık darbelere, tuzaklara, tezgahlara geçit verilmeyeceğini de vurgulayan Başkan Kahtalı, "Hepinizin şahitlik ettiği üzere bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükumeti rahat bırakmadılar. Her seferinde milletin gücünü paylaşmaya çalıştılar. İnşallah 16 Nisan'la birlikte kimse sizin gücünüzü paylaşmaya bir daha cesaret edemeyecek" şeklinde konuştu. Mahalle toplantısında son olarak konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise AK Parti'nin bütün seçimlerden milletin desteğiyle zaferle çıktığını anımsattı. Mevcut sistemin tıkanıklığa neden olduğunu belirten Milletvekili Şahin bu tıkanıklığın ise yeni sistemle aşılacağını ifade etti. Şahin, "1923'te kurulan devletin adı, şekli, bayrağı belli. Bunlarla ilgili herhangi bir düzenlemenin kesinlikle söz konusu olmadığını hepimiz biliyoruz. Şu anda yapmış olduğumuz değişiklik sistemle alakalı. Tıkanan bir sistemin önünü açmaya çalışıyoruz. Mevcut sistemin gelişen Türkiye'ye artık dar geldiği aşikar" ifadelerine yer verdi.

16 Nisan'daki referanduma katılımın çok yüksek olmasını beklediklerini de dile getiren Şahin, "16 Nisan Halk Oylaması, ne Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ne MHP'nin ne CHP'nin ne de başka bir partinin seçimi değil. Bugüne kadar yapmış olduğumuz seçimlerden çok daha farklı bir seçim ile halkımızın karşısına çıkıyoruz. Bu seçimle gencecik yavrularımızın geleceğini teminat altına alacağız ve inşallah hep birlikte Türkiye'nin yol haritasını belirleyeceğiz" diye konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı:

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT