1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kimdir, nereli, kaç yaşında?

AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kimdir, nereli, kaç yaşında?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde MKYK üyesi seçilen Ayşe Böhürler vatandaşlar tarafından internette AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kimdir, nereli, kaç yaşında? başlığıyla aratılıyor. Detaylar haberimizde...

AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kimdir, nereli, kaç yaşında?

AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kimdir, nereli, kaç yaşında? başlığı şu sıralar internet mecrasında çokça aratılanlar arasına girdi. Biz de konuyla ilgili tüm bilgileri haberimizde derledik.

AYŞE BÖHÜRLER KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

58 yaşındaki Ayşe Böhürler, 1963 yılında Ürgüp doğumludur. Orta öğrenimini Erenköy Kız Lisesinde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu mezunu. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve girişimlerinde aktif roller aldı.Yazı ve araştırmaları gazete ve dergilerde yayınlandı.

1992-1995 tarihleri arasında İzlenim dergisinde, daha sonra da Aksiyon dergisinde 'Aile ve Eğitim' bölümü editörlüğü görevini yürüttü. Kadın, Çocuk, Eğitim, Belgesel ve Tartışma Programlarının yapım-yönetiminde yer aldı. Hazırladığı ve sunduğu programlar pek çok ödül aldı. Halen Kanal 7'de Eğitim Kültür programları yönetmeni olarak görev yapıyor. Haftalık olarak yayınlanan bir tartışma programı hazırlayıp sunuyor.

AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kimdir, nereli, kaç yaşında?

2005-2008 yılları arasında Duvarların Arkasında ismi ile bir belgesel serisi hazırladı. 2009-2011 yılları arasında “Biz İngiliz Müslüman Kadınlar“ ,“Hayme Ana”, “Orhun Yazıtlarından Nobel’e”, “Kitaba Adanmış Bir Ömür/Ali Emiri Efendi” yapımcılığını yaptığı belgesel projeleri arasında yer aldı. 2007’den itibaren bağımsız yapımcı olarak kendi şirketinde belgesel ve program yapımcılığına devam ediyor. Böhürler, Ak Parti Kurucu üyesidir.

2001-2012 yılları arasında Ak Parti MKYK üyeliği görevini yürüttü. “Duvarların Arkasında/Müslüman Ülkelerde Kadın” ve “Yazmasam Ölürdüm” adlı iki kitabı var.

Evli ve üç çocuk annesidir.

24 Mart 2021 tarihinde Ayşe Böhürler, AK Parti MYK üyesi olarak seçilmiştir. 

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT