1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Pendik´te Arayı Açıyor

Ak Parti Pendik´te Arayı Açıyor

Ak Parti Pendik´te Arayı Açıyor
      Pendik’te 3 bin 28 kişi üzerinde gerçekleştirilen araştırmaya göre Pendikli, Pendik Belediyesi için yüzde 63,7 oranında AK Parti’ye büyük destek veriyor. ‘Belediye Başkanı Performansı’ araştırmalarında Başkan Kenan Şahin için 15 farklı kategoride puanlama yapan Pendikliler, Başkan Şahin’i zerafet sahibi, çalışkan, samimi, güler yüzlü ve dürüst puanlamalarıyla başarılı bulduğunu ortaya koydu.
 
     Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi(ANAR), Türkiye Yerel Seçimleri için yaptığı araştırmalarda, Pendiklilerin beğeni ve tercihlerindeki son durumu gözler önüne serdi. İl il, ilçe ilçe gerçekleştirilen kapsamlı seçmen anketi araştırmasında Pendikliler, ‘Yerel Seçimler ‘için AK Parti dedi. 3 bin 28 kişinin katıldığı ve Belediye başkanının performansı, Pendik’te son süreçte gerçekleşen değişimler, hizmet kalitesi ve yönetim kalitesi gibi birçok alt başlıkta ayrı ayrı gerçekleştirilen anketlere göre Pendikli, Pendik Belediyesi için yüzde 63,7 oranında AK Parti’ye büyük destek verdi. Yapılan ankette, ikinci sırayı yüzde 21,2 oy oranı ile Cumhuriyet Halk Partisi ve onu da yüzde 7,5 oy oranı ile Milliyetçi Hareket Partisi takip etti.
 
Pendiklinin gözünde Başkan Şahin; zarif, çalışkan, samimi, güleryüzlü ve dürüst
 
      ANAR’ın yaptığı araştırmaya göre Pendikliler, Pendik Belediyesi ve Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e olan güvenini ortaya koydu.  Belediye Başkanlığı için yapılan 15 ayrı kategorideki puanlamada, başarı ölçütü 70 puan iken, tüm kategorilerde 75 puan üzeri oylama yapan Pendikliler; Başkan Şahin’i ‘Zerafet Sahibi’, ‘Hoşgörülü’, ‘Çalışkan, Sempatik ve Güler yüzlü’, ‘Milli ve Manevi Değerlerine Bağlı’, ‘Dürüst ve Güvenilir’, ‘Çağdaş ve Yenilikten Yana’, ‘Bilgili, Birikimli ve Vizyonu Geniş’, ‘Cesur ve Kararlı’, ‘Kadın Sorunlarında Duyarlı’, ‘Gençlere ve Gençlerin Sorunlarına Duyarlı’, ‘Hitabeti Etkileyici’, ‘Samimi’,  ‘İcraatçı, İşbilir, Pratik’ ve ‘Adil’ gibi puanlamalarla başarılı bulduğunu ortaya koydu.
 
Vatandaşın tercihi: Güvenilir, çalışkan ve dürüst yönetici
 
      Ankette Pendikliler, neye göre oy verdikleri sorularına da önemlilik sırasına göre tercih kullandı. Buna göre Pendiklilerin ankette yaptıkları tercihlerde ‘Halka Yakınlığı’ ön planda görürken, ‘Çalışkanlık’ kriterini de 2. sıraya koydu. Ardından listede ‘Belediye Yönetiminin Dürüstlüğü ve Güvenilirliği’ ile ‘Halkın Düşünce ve Taleplerine Önem Verilmesi’ gelirken, seçmen ‘Belediyenin Her Konuda Adaletli ve Tarafsız Davranması’nı da tercihlerindeki önemli sebeplerden biri olarak ankete yansıttı.
 
Pendik daha yaşanabilir oldu
 
       Pendikliler, ankette yer alan ‘Pendik’te son dönemde olan gelişmeler’ kriterinde Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in göreve geldiği 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği hizmetlere olan beğenisini de ortaya koydu. Buna göre Pendik’te, AK Partili seçmen yüzde 75 oy oranında ‘Pendik Fiziki Olarak Güzelleşti ve Daha Yaşanabilir Oldu’ derken, diğer partili seçmenlerin yüzde 53,5’i de aynı görüşte. Fiziki gelişimden memnun olan Pendikli seçmenlerin genel oy oranı ise yüzde 66,2 gibi yüksek bir oran oldu.
 
Pendikliler temel hizmetlerden oldukça memnun
 
      Anketin bir diğer araştırması olan ‘Hizmet Kalitesi Değerlerinde’ ise Pendik Belediyesinin gerçekleştirdiği fark ortaya koyan temel hizmetler, ankete katılan vatandaşlarca değerlendirildi. Buna göre ANAR Anketi, vatandaşların Pendik Belediyesinin gerçekleştirdiği temel hizmetlerde ilk sırada ‘Cenaze Hizmetleri’ni beğendiğini ortaya koyarken; onu ‘Meslek Edindirme ve Hobi Kursları’; ‘Sağlık Hizmetleri’; ‘Çevre Temizliği ve Çöp Toplama Hizmeti’; ‘Yoksullara Yönelik Destek ve Sosyal Yardımlar’; ‘Pazar Yerlerinin Düzen ve Denetimi; ‘Yol ve Cadde Düzenlemeleri’; ‘Kaçak Yapı ile Mücadele’; ‘Halkla İlişkiler’; ‘Zabıta Hizmetleri’; ‘Haşere ve Kirliliğe Karşı İlaçlama’ ve ‘Altyapı ve Kanalizasyon İşleri’ takip etti.
 
Kadir Topbaş’a da büyük destek
 
      ANAR’ın yaptığı kapsamlı Yerel Seçim Araştırması’nda ayrıca, Pendiklinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için Kadir Topbaş’a verdiği büyük destek de dikkat çekti. Araştırmalara göre Pendikliler yüzde 65,9 oy oranıyla AK Parti ve Kadir Topbaş’ı destekliyor.

HABERE YORUM KAT