1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. AK Parti Pendik'ten Kongre Açıklaması
AK Parti Pendik'ten Kongre Açıklaması

AK Parti Pendik'ten Kongre Açıklaması

Ak Parti Pendik İlçe Başkanlığı 12 Eylül'de Ankara'da yapılacak olan 5. Olağan üstü kongre ile ilgili bir basın bülteni yayınladı. İlçe Başkanı Rüstem Kabil İmzalı yapılan açıklamada şehitler unutulmadı.

Ak Parti Pendik İlçe Başkanlığı 12 Eylül'de Ankara'da yapılacak olan 5. Olağan kongre ile ilgili bir basın bülteni yayınlandı. İlçe Başkanı Rüstem Kabil imzalı yapılan açıklamada şehitler unutulmayarak,Kongreler aynı zaman coşku ve heyecanın adresleri olmuştur. Daha önce yaptığımız 4 büyük kongremiz şölen havasında geçmiştir. Ancak Cumartesi yapacağımız 5. Büyük kongremiz maalesef buruk geçecektir. Hepinizin malumu olduğu üzere, Temmuz ayından bu tarafa yaşanan terör olayları moralimizi bozmuş canımızı sıkmıştır." denildi.

İşte O BASIN BÜLTENİ

Kıymetli basın mensuplarımız Partimiz 5. Olağan Büyük Kongresini 12 Eylül 2015 Cumartesi günü Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleştirecektir. Kongreler tazelenmenin yeni başlangıçların vesilesi olmuştur her zaman. Biz de büyük kongremizi birlik ve beraberlik içinde yeni Türkiye yolunda icra edeceğiz.

Büyük kongremizde daha önceden kamuoyuna açıklandığı üzere partimize özgü olarak tüzüğümüzde yer alan üç dönem kuralı ile ilgili değişiklikler yapılacak. Ancak bu değişiklikler kuraldan tümden vazgeçmek şeklinde olmayıp içinde bulunduğumuz konjonktürel durumun ve 7 Haziran Seçimlerinden sonra yaşanan sürecin zaruri bir tezahürü mahiyetinde geçici düzenlemeler olacaktır.

Kongreler aynı zaman coşku ve heyecanın adresleri olmuştur. Daha önce yaptığımız 4 büyük kongremiz şölen havasında geçmiştir. Ancak Cumartesi yapacağımız 5. Büyük kongremiz maalesef buruk geçecektir. Hepinizin malumu olduğu üzere, Temmuz ayından bu tarafa yaşanan terör olayları moralimizi bozmuş canımızı sıkmıştır.

Memleketimizdeki birlik ve beraberliği hedef almakta olan, adeta kardeşi kardeşe düşman yapmaya çalışan bu menfur ve kabul edilemez saldırılar amacına ulaşamayacaktır. Devletimizin tüm unsurları ile gösterdiği kararlı ve etkin mücadele neticesinde millet olarak yakaladığımız huzur, istikrar ve dayanışma ortamı en kısazamanda yeniden tesis edilerek 2023 Türkiye hedeflerine doğru çıktığımız kutlu yürüyüş kaldığı yerinden daha büyük azim ve şevkle devam edecektir. Bu necip millet geçmişte olduğu gibi bu gün de devletinin yanında olacak, bu tür eylemlerden nemalanmak isteyenlere ise devletine, demokrasiye, istikrar ve huzurasandıkta sahip çıkarak gereken cevabı verecektir.

Kıymetli basın mensubu arkadaşlar;

Acımız büyük, yüreğimiz yanıyor.
Acımızı kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Yaşanan olayları ve tasvip etmiyor ve lanetle kınıyoruz. Partim ve şahsım adına bu vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah (C.C) den rahmet, geride kalan tüm yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Çatışmalarda yaralanan tüm polis ve
askerlerimize ise acil şifalar diliyorum." ifadelerine yer verildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.