1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AK Parti referandum için çalınmadık kapı bırakmıyor

AK Parti referandum için çalınmadık kapı bırakmıyor

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı referandum çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

AK Parti referandum için çalınmadık kapı bırakmıyor

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı referandum çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda son olarak, Tandoğan ve Üçbağlar Mahallesinde ev toplantısı yapıldı. Toplantıda, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verildi.

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Tandoğan ve Üçbağlar Mahallesinde yapılan ev toplantısına, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Kırçuval, Yaşar Karataş, Nevzat Aslan, bazı belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilk olarak Battalgazi Belediyesinin yaptığı hizmetlere dikkat çekerek, "Biz mahalle halkından uzak değiliz. Bizim memleketimizde yaşayan insanların feraseti, sağduyusu, öngörüsü belki de eğitilmiş insanların çok ötesindedir. Bizim işimiz doğruysa, tuttuğumuz yol doğruysa, sizler de bizlere güvenirsiniz, o doğru yolda hep birlikte el ele yürürüz. Bizler 2014'ün Mart ayında sizlerin teveccühüyle Belediye Başkanı oldu. 3 yıla yakın zaman sürecinde söylediklerimizin hemen hemen hepsini yaptık. Battalgazi'ye yeni bir hizmet binasını yapacağımızı söyledik ve yaptık, Asfalt Plenti yapacağımızı söyledik ve yaptık. Konkasör tesislerimizi kurduk, araçlarımızı aldık, Battalgazi'yi tertemiz ve pırıl pırıl ve yaşanabilir bir yer haline getireceğiz dedik görüyorsunuz, yaşıyorsunuz. Battalgazi'yi çağdaş ve modern bir halde yaşanabilir bir yerleşim birimi yaptık. Kültür, sosyal, çevre ve yeşilin korunması anlamında bunları yaparken de çevredeki fikir ve düşüncelerin dikkate alarak yol haritamızı ve yön pusulamız haline getirerek yaptık. Çok şükür ki Allah bizi sizlerin karşısında mahcup etmedi. Şu an da yaptığımız Belediye Hizmet Binası arsasıyla birlikte bize maliyeti 200 milyondur. Devlet Su İşlerinin hizmet binasını da yine biz yapıyoruz. Burada 50 dönüm yer aldık 50 bin kamyon hafriyatla dağı yararak 50 dönümlük yer elde ettik. O yerde de Asfalt üretim tesislerini kurduk. Fen İşlerimizin bir kısmını oraya taşıdık. 250 dönüm Konkasör tesisi için yer aldık ve tesislerimizi modern anlamda kurduk. Bu tesisler Malatya'nın ve bölgenin en modern tesisleridir. Tesislerimizde üretimi de başladık. Askerlik şubesini aldık ve yapıyoruz. Hamamı yapıyoruz, Surları yapıyoruz. Kanalları, Türbeleri, Künbetleri, ziyaretleri yaptık. Yine bizden daha fazla cami yapan kimse de yoktur" ifadelerini kullandı.

16 Nisan'da yapılacak olan referandumun önemine dikkat çeken Başkan Gürkan, "Önümüzde bir Referandum süreci bulunuyor. Devletimizin daha seri kararlar alması için, bu Anayasa değişikliğine ihtiyaç hasıl olmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi dediğimiz ve en az yüzde 50'nin üstünde bir çoğunlukla hükumetin oluşturulması bizleri daha da güçlü hale getirecektir. Bu sistem etnik yapıların istismar edilmesinin önüne geçecektir. Mezhepsel yapıların istismarının önüne geçecektir. İdeolojik kalıpların istismarının önüne geçecektir" diye konuştu.

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ise, "Mahallenin yolu 3 sene sonra da olur. Ama vatan olmazsa olmaz. Biz 16 Nisan'ı vatanın birliğine, ülkenin bütünlüğüne endekslemişiz. Biz bu işe baş koymuşuz. Bu sorumluluk sadece bizlerde değil, hepimizdedir. Çünkü bu vatan hepimizindir. Çünkü bizleri ayakaltı etmek için, bizleri birbirimize düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yeterince düşmanız var. İçeride de var, dışarıda da var. Biz bir olacağız, beraber olacağız. Bakın Malatya da olmayan bir şey mesela Asfalt plenti. Taşını orada kırıyor, getiriyor, asfaltını yapıp seriyor. Başkanımı ve ekibini tebrik ediyorum" diyerek, Battalgazi ilçesi genelinde Battalgazi belediyesi tarafından önemli hizmetlerin yapıldığını söyledi.

AK Parti referandum için çalınmadık kapı bırakmıyor

AK Parti referandum için çalınmadık kapı bırakmıyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.