1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a tepki!

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a tepki!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan ile yaşanan diplomatik gerilime ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik, "Doğu Akdeniz’deki “Yunan tiyatrosu” hukuksuzluk ve şımarıklıktan başka bir şey değildir." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a tepki!

Mavi Vatan'da yaşanan diplomatik gerilim üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'ın bölgedeki hareketlerini "Yunan tiyatrosu" olarak nitelendirdi.

Çelik, "Mavi vatanda tek damla sudan taviz vermeyeceğiz. Kendi mavi vatanımızda siyasi oyun oynatmayız. Türkiye ile hak ve hukuk temelinde konuşan kazanır. Türkiye’ye tehdit diliyle konuşan kaybeder." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a tepki!

"YUNAN TİYATROSU"

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Doğu Akdeniz'deki "Yunan tiyatrosu"nun hukuksuzluk ve şımarıklıktan başka bir şey olmadığını belirterek, bu duruma eklenen Fransız tehditkarlığının ise ciddiyetsizlik olduğunu vurguladı.

Avrupa Birliği'nin bu siyasi tiyatronun figüranı olmaması gerektiğini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Yunanistan'ın diplomasiden anladığı kendi şımarıklığını Avrupa siyaseti haline getirmektir. Macron yönetimi ise el attığı her konudaki başarısızlığını Akdeniz'de laf kalabalığı ile örtmeye çalışıyor. Kabadayılık, mahalle dayanışması ve şımarıklık üçlüsünden siyaset çıkmaz. Mavi vatanda tek damla sudan taviz vermeyeceğiz. Kendi mavi vatanımızda siyasi oyun oynatmayız. Türkiye ile hak ve hukuk temelinde konuşan kazanır. Türkiye’ye tehdit diliyle konuşan kaybeder. Nokta."

HABERE YORUM KAT