1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Türkiye Cumhuriyeti hesabını soracaktır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Türkiye Cumhuriyeti hesabını soracaktır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Papa'nın Irak ziyareti sırasında yaşanan harita krizi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Türkiye Cumhuriyeti hesabını soracaktır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Papa'nın Irak ziyareti sırasında yaşanan harita krizi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

Twitter hesabından açıklamada bulunan AK Parti Sözcüsü Çelik, 9 Mart Salı günü gerçekleştirdiği basın toplantısında Papa’nın Irak ziyareti esnasında Kuzey Irak B. Y’nin bastığı pul ve ondan mülhem haritaya ilişkin tepkiyi ifade ettiğine değinerek vahim olan hususun Türkiye Cumhuriyeti’nin dışında bir yerde ortaya çıkan sözde haritanın esas alınarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef alan ve Cumhur İttifakı’nı sorgulayanların içine düştüğü durum olduğunu belirtti.

Paylaşımında "Dünkü ifade ettiğim duruşumuza rağmen, iktidar “tepki göstermiyor” diyenlerin sözleri doğru değildir. Cumhurbaşkanımızın, Kabinemizin ve Cumhur İttifakı’nın yalanlarla hedef alınması şuursuzluktur." ifadelerine yer veren Çelik, "Bu tür paçavra haritaların Türkiye Cumhuriyeti’nin kudreti karşısında hiçbir hükmü yoktur. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne dönük haddini aşan her türlü paçavra harita ve paçavra projeye karşı irademiz ve kararlılığımız ortadadır." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları şu ifadelerle bitirdi:

"Asıl sorgulanması gereken Türkiye Cumhuriyeti’nin milli güvenliğini en üst düzeyde savunan politikaları yürüten Cumhurbaşkanımıza “milli güvenlik sorunu” diyen şuursuz zihniyettir.Bunu sorgulayamayanların Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na söyleyeceği her laf yok hükmündedir

Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı her türlü bölücü haritanın ve faaliyetin bedeli bugüne kadar ilgililerinden sorulduğu gibi bugünden sonra da sorulacaktır. Bu konuda milletimizin en ufak bir kuşkusu yoktur."

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT