1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İ. Yılmaz Kaynarca’dan ’Hatboyu’ açıklaması

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İ. Yılmaz Kaynarca’dan ’Hatboyu’ açıklaması

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İ. Yılmaz Kaynarca, Tepebaşı ilçesinde bulunan Hatboyu'nun temizlik ve bakımıyla alakalı bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İ. Yılmaz Kaynarca’dan ’Hatboyu’ açıklaması

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İ. Yılmaz Kaynarca, Tepebaşı ilçesinde bulunan Hatboyu'nun temizlik ve bakımıyla alakalı bir basın açıklaması yaptı.

Hatboyu'nun temizlik ve bakımı konusunda Tepebaşı Belediyesi'ni göreve davet ettiklerini belirten Kaynarca, "Geçtiğimiz günlerde, Tepebaşı Belediyesi sorumluluk alanında bulunan ve şehrimizin ortasında olumsuz bir görüntü veren "Hatboyu'nun, temizlik ve bakımı konusunda Tepebaşı Belediyesini göreve davet etmiştik. Belediye Başkanı Sayın Ahmet Ataç'ın; "Hatboyu bize devredilmediği için temizlemiyoruz" açıklaması oldukça talihsiz ve Eskişehirlilik şıklığına ters bir tavırdır. CHP Tepebaşı İlçe Başkanı ise eline tutuşturulan metni okumadan önce keşke bizim açıklamamıza baksaydı. Zaten biz de "görev alanımız değil bahanesine sığınmayın, örneklere bakın, kendinizle çelişmeyin" demiştik" açıklamalarında bulundu.

Belediye Kanununda bulunan maddeler ile ilgili Ataç'a hatırlatma yapan Kaynarca, "Belediyenin acziyetini örtmeye çalışan sayın Ataç'a ve bizi bilgilendirme hevesine düşen sayın ilçe başkanına hatırlatmak isteriz ki; 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14 ve 15'nci Maddeleri, belediyelerin görevlerini tanımlar ve şu tarifi yapar: "Belediye, mahallî müşterek nitelikte olmak şartıyla; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık hizmetlerini yapar veya yaptırır" denilmektedir. Kanun maddeleri bu konuda oldukça geniş bir tanım yaparken, görevlerin zorunlu olduğunu belirtmektedir. Yani herhangi bir gerekçeyle bu görevlerden kaçınamaz" şeklinde ifade eti.

"Tepebaşı Belediyesi'ni bir kez daha göreve çağırıyoruz"

Kamuoyu adına Tepebaşı Belediyesi'ni bir kez daha göreve çağırdıklarını aktaran Başkan Kaynarca, açıklamasına şu şekilde devam etti:

Diğer taraftan Tepebaşı Belediyesi, başka alanları temizlerken, örneğin Baksan Sanayi Sitesi gibi, bazı kamu binaları gibi, kamuya açık diğer alanlar gibi alanları ve yerleri temizlerken, mülkiyeti bana ait mi değil mi diye sormuş mudur? Kamuoyu, bunu bilmek ister. Bizim bildiğimiz bu politik gerekçeyi, siyasi yozluğu halkımızın da bilmeye hakkı var. Eğer öyleyse, bu çok daha kusurlu bir durumdur. Şehrimizin dışındaki bazı CHP'li belediyelere hibe çöp kamyonları verip, diğer yardımları yapan Tepebaşı Belediyesinin, tam da ilçenin ortasından geçen bu bulvarı bilerek ve bahane üreterek hala bakmaktan, temizlemekten kaçınması büyük bir talihsizliktir. Bu nedenle, kamuoyu adına, Tepebaşı Belediyesi'ni bir kez daha göreve çağırıyoruz. Ayrıca, Tepebaşı Belediyesi bu bakımı yapamayacağını ifade ettikten sonra, görevi yolcu taşımak olan TCDD Hatboyunun temizliğini üstlenirse Eskişehir kamuoyu bunu değerlendirecektir."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.