1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar referandum gezilerini sürdürüyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar referandum gezilerini sürdürüyor

Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, referandum çalışmalarını Akçaabat ilçesinde sürdürdü.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar referandum gezilerini sürdürüyor

Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, referandum çalışmalarını Akçaabat ilçesinde sürdürdü. Günnar, mahallere yaptığı ziyaretlerde yoğun ilgi ile karşılandı.

İlçede esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Günnar, pazar yerinde de pazarcı kadınlara referandum sürecini anlattı. Günnar, Ziraat Odası'nı da ziyaret ederek çiftçilerle buluştu. Günnar, akşam programları kapsamında ise, Yaylacık ve Sarıtaş mahallerini ziyaret etti.

Huzur içerisinde olan Türkiye'yi huzursuz etmek için bazılarının var gücüyle çalıştığını ifade eden Günnar "Huzur içerisinde kardeşhane bir şekilde yaşadığımız bu memlekette, huzurumuzu kaçırmak isteyenler dış güçler bazı Avrupa devletlerinin desteği ile ülkemizin huzurunu bozmak için mücadele ediyorlar. Biz millet olarak, hangi görüşten olursak olalım kaynaşırsak düşmanlarımıza en büyük dersi vermiş oluruz" dedi.

Günnar, Akçaabatlı hemşerilerinden 16 Nisan'da yapılacak referandum için destek ve dua isteyerek, "Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni anayasa ile çok daha güçlü olacak. Cumhurbaşkanının yetkileri kısıtlanıyor tüm yetki TBMM'de diye konuştu.

Günnar, konuşmasında Anayasa Değişikliği'nin yedinci maddesinde milletin kararının daima güven ve istikrar olduğuna dikkat çekerek "Bir kişi en fazla iki kez aday olabilecek. Cumhurbaşkanlığı süresi 2 dönemle yani 10 yılla sınırlandırılıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday gösterilme şartları da genişletilip kolaylaştırılıyor. Artık vatandaşlarımızdan herhangi biri tabiki de cumhurbaşkanlığına aday olabilme şartlarına haiz herkes 100 bin imza ile doğrudan aday olabiliyor. Cumhurbaşkanına parti üyesi olma imkanı veriliyor. Mevcut sistemde Başbakan bir partiye üye olma ve Genel Başkan seçilme hakkına sahip. Yeni sistemde ise, Başbakanlık kalktığı ve yürütmenin başı Cumhurbaşkanı olduğu için, bu hak şimdi de Cumhurbaşkanına tanınıyor "dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar referandum gezilerini sürdürüyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar referandum gezilerini sürdürüyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT