1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. AK Parti Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir?

AK Parti Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir?

Muhammet Balta'nın AK Parti Trabzon Vakfıkebir belediye başkan adayı olmasıyla birlikte Muhammet Balta kimdir? sorusu araştırılmaya başlandı.

AK Parti Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir?

Seçim sürecine girilirken belediye başkan adayları açıklanmaya devam ediyor. Muhammet Balta'nın AK Parti Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı olmasıyla birlikte Muhammet Balta kimdir? sorusu araştırılmaya başlandı.

MUHAMMET BALTA KİMDİR?

AK Partili Muhammet Balta 1966 yılında Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde doğdu. 

Muhammet Balta, ilk ve ortaokulu Vakfıkebir'de tamamlarken lise eğitimini ise Trabzon Lisesi'nde yaptı. Balta, 1988 yılında da Hacettepe Üniversitesi Maden Fakültesi'nden Maden Mühendisi eğitimini tamamlayıp diplomasını aldı. Balta, 5,5 yıl özel sektörde maden mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında memleketi Vakfıkebir'de ambalaj sektöründe faaliyete başlayan bir fabrikanın kurucu ortağı oldu.

Bu dönemde siyasete atılan Muhamet Balta, 1999 yılında Vakfıkebir'den Trabzon İl Genel Meclisi’ne üye seçildi. 2007 yılında İl Genel Meclisi Başkanlığı görevine seçilen Muhammet Balta sonrasında AK Parti İl Başkanlığı görevine geldi. Balta, 2009 yılında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı oldu.
2016 yılı Genel seçimlerinde AK Parti’den Trabzon 2. sıra milletvekili adayı olan Balta milletvekili seçildi.

HABERE YORUM KAT