1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Kim Oluyor?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Kim Oluyor?

Ak Parti İstanbul’da kongre süreçleri devam ediyor. İl başkanlığına Bayram Şenocak’ın  atanmasından sonra ilçe kongreleri için start verilmiş 39 ilçe başkanlığı değerlendirilerek 14 ilçe başkanıyla yola devam 25 ilçe başkanıyla yollar ayrılmıştı.

Değişim yapılan ilçelerden biri olan Tuzla’da Sebahattin Demirci’den sonra ilçe kongresinde genel merkezin adayı olarak kimin ilçe başkanlığına aday gösterileceği merak ediliyordu. Demirci’nin yapılacak kongrede tekrar aday gösterilmeyeceğinin ardından  ilçe de birçok isim ilçe başkanlığı için adı konuşulmaya başlanmıştı.

Bu isimler ilçe kongresinde aday belirlemede önemli bir unsur olan teşkilatlarda yapılan temayül yoklamasında  bir çok kişinin isimleri yazılmıştı. O isimler geçtiğimiz günlerde il başkanlığına çağırıldığı ve adaylarla  görüşmeler yapıldığı söyleniyor.

Edindiğimiz bilgilere göre il başkanlığına çağırılan  adaylar  ile yapılan görüşmelerin sonunda ilçe başkan adaylığı için Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, AK Parti  Tuzla Belediye Meclis grup başkanı Mehmet Kinsiz ve Teşkilatlardan sorumlu ilçe başkan yardımcısı Murat Ergenç’in isimlerinin ön plana çıktığı bu üç isimden birisine karar kılınacağı belirtiliyor.

Bu bilgilerin ardından  yaptığım detaylı araştırmalarda İstanbul il başkanlığının  bu üç adaydan Ahmet Çabuk ismine daha sıcak baktığı ve büyük bir ihtimalle büyük bir sürpriz olmaz ise yapılacak olan ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday gösterileceği söyleniyor. Ahmet Çabuk ismine teşkilatlarında çok olumlu baktığı belirtiliyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
1 Yorum