1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Partili belediyelerden sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ve park hizmeti

AK Partili belediyelerden sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ve park hizmeti

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni tip koronavirüs nedeniyle AK Partili belediyelerin sağlık personellerine belediyelere ait otopark ve toplu taşıma araçlarında ulaşımın ücretsiz olacağını bildirdi.

AK Partili belediyelere genel merkezden gönderilen genelgeyle koronavirüse karşı vatandaşların bilinçlendirmesi ve önlemlerin artırılması istenmişti. Genelgenin üzerinden kısa bir süre sonra AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni bir yazılı açıklama yaparak AK Parti'li belediyelerin koronavirüsle mücadele kapsamında, borcu bulunan abonelerin hijyen sorunu yaşanmaması için su kesintisi yapmayacaklarını, halka açık ortamlar, toplu taşıma araçları, hizmet binaları gibi noktalarda da temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sıklaştırdıklarını belirtti.

"YAŞLI VE KRONİK HASTALARIN ALIŞVERİŞ İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR"

AK Parti'li belediyelerin ihtiyaç sahibi ailelere gıda, kolonya, çamaşır suyu ve sabun dağıtımına da başladığı ifade eden Özhaseki, şunlar kaydetti:

"Bilhassa risk grubunda bulunan yaşlılar ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın dışarı çıkmaması için ihtiyaç duyulması halinde belediyelerimiz, yaşlılarımızın ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bu süreçte canla başla çalışan ve haklarını ödeyemeyeceğimiz sağlık personeline belediyelerimize ait otoparklarımız ile toplu taşıma araçlarında ulaşım ücretsiz. Kurum kimliklerini göstermeleri yeterli."

"HALKIMIZIN SAĞLIĞINI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE TUTUYORUZ"

AK Parti'li bazı belediyelerin sağlık personelinin ailelerini de yalnız bırakmadığını, onların yaşamsal ihtiyaçlarını evlerine ulaştırdığını aktaran Özhaseki, "Bunun için sağlık çalışanlarımızın bir telefonu yeterli. AK Belediyeler olarak halkımızın sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız da mecbur olmadıkça evden çıkmamaları ve bu süreçte evde kalmaları. İnşallah el birliğiyle bilimin, tedbirin ve duanın gücüyle bu sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz."ifadesini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT