1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Dağ’dan İzmir Barosuna “Adem ve Havva” tepkisi

AK Partili Dağ’dan İzmir Barosuna “Adem ve Havva” tepkisi

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Barosunun hazırladığı "Adem ve Havva"lı "hayır" videosuna tepki gösterdi.

AK Partili Dağ’dan İzmir Barosuna “Adem ve Havva” tepkisi

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Barosunun hazırladığı "Adem ve Havva"lı "hayır" videosuna tepki gösterdi. Aynı zamanda avukat olan Dağ, "Baştan sona yanlış bilgilerle ve yanlı bakış açışı ile hazırlanan bu videoyu İzmir Barosu üyesi olarak doğru bulmuyorum, kabul etmiyorum ve kınıyorum" dedi.

İzmir Barosunun 16 Nisan'daki halk oylaması için hazırlattığı "hayır" videosuna tepki gösteren AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, baronun Hz. Adem ve Hz. Havva'nın öyküsüne yer vererek dini değerleri alay konusu ettiğini belirtip bu yaklaşımı kınadığını bildirdi. Dağ, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir Barosunun halk oylamasındaki ortaya koyduğu tavrın kabul edilemez olduğunu vurguladı.

İzmir Barosunun hazırlattığı "hayır" propagandası içerikli videonun sosyal medyada paylaşıldığına dikkat çeken Dağ, "Biz Müslümanların inancına göre Hz. Adem ile Hz. Havva, Arafat Meydanının tam ortasında bulunan Rahmet Dağı'nda buluşmuşlardır ve bu buluşma Müslümanlar için bir kutsiyet ifade etmektedir. Bu buluşmadan ötürü Müslümanlar her sene arefe günü Arafat'ta buluşmaktadırlar. İzmir Barosunun 16 Nisan günü yapılacak referandum için üyelerin parasıyla hazırlamış olduğu kısa videoda bu olay ahlaksızca resmedilmiş ve dini değerler şuursuzca alay konusu edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Videonun baştan sona yanlış bilgilerle ve yanlı bakış açışı ile hazırlandığını savunan Dağ, "Bu videoyu İzmir Barosu üyesi olarak doğru bulmuyorum, kabul etmiyorum ve kınıyorum. Sayın Baro Başkanımızın ideolojik yaklaşımı ile ve siyasi beklentileriyle baronun yönetilemeyeceğini artık anlaması gerekmektedir" dedi.

"Asıl işlerini yapsınlar"

İzmir Barosunun bir meslek örgütü olduğunu, üyelerinin sorunları ile ilgilenmesi gerektiğini hatırlatan Dağ, "Bir meslek örgütü olan baronun, yönetiminin siyasete bu derece meraklı olması ne yazık ki bu tür yanlışları ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanında meslek örgütü olarak asıl işi kendi üyelerinin yani avukatların sorunları ile ilgilenmek ve bunlara çözüm üretmek olan baronun bu görevini de tamamen unutmuş olduğunu görmekteyiz" diye konuştu.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'deki bütün vesayetlerin bir bir ortadan kalkmakta olduğuna işaret eden Dağ, "İzmir Barosunun son yaptığı örnekte olduğu gibi bu tür kuruluşlar üzerinden yıllarca siyasi iktidar üzerinde hegemonya kurmaya çalışan ve kendilerini siyasetin üstünde bir güç sanan yapıların da artık sonu geldi. Allah'ın izni ile 17 Nisan sabahı itibariyle Türkiye bu tür yapılardan artık kurtulacak ve milletin gücünün üstünde hiçbir güç kalmayacaktır" ifadelerinde bulundu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT