1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AK Parti’li Savaş halka ‘Evet’i anlatıyor

AK Parti’li Savaş halka ‘Evet’i anlatıyor

AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Efeler ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.

AK Parti’li Savaş halka ‘Evet’i anlatıyor

AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Efeler ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.

Türkiye de 16 Nisan tarihin de yapılacak olan anayasa değişikliği ile ilgili referandum sürecinin başladığını belirten Savaş, vatandaşların tercihte bulunurken "Evet" oyunun ve "Hayır" oyunun neler getireceği ve neler götüreceği analizinin çok iyi yapılması gerektiğini, hangi tercihte bulunulursa bulunsun herkesin bu memleketin evladı olduğunu ifade etti. Savaş, "Bu normal bir seçim değildir. Aday milletvekili, belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri seçilmiyor. Memleketim kaderi ile ilgili bir tercihte bulunacağız. 16 Nisan da vatandaşlarımızın tercihini yaparken çok iyi düşünmesi gerektiğini ve özellikle 18 madde ile ilgili olarak değişiklikleri iyi okuması ve bizler vekiller olarak ta çok iyi anlatmamız gerektiği kanaatini taşıyorum" dedi.

Referandum öncesi hep sahada olacaklarını belirten Savaş, Aydın il yönetimi ile gerek kadın kolları gerek gençlik kolları ve partinin diğer kademeleriyle bu konuda görüşmelerin sürdüğünü, enine boyuna bu konuları konuştuklarını kaydetti. Savaş, "Referandum süreci başladı. Bizler sahadayız. Olumlu yansımalarını görüyoruz. Ben Aydın da güzel bir sonuç elde edeceğimizi ümit ediyorum. Bu normal bir seçim değildir. Aday milletvekili, belediye başkanı ve belediye meclis üyesi seçilmiyor. Memleketim kaderi ile ilgili bir tercihte bulunacağız. 16 Nisan da vatandaşlarımız tercihini yaparken çok iyi düşünmesi gerektiğini, özellikle 18 madde ile ilgili olarak değişiklikleri iyi okuması gerektiğini, bizlerin vekiller olarak da çok iyi anlatmamız gerektiği kanaatini taşıyorum.

Biz Aydın il yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları ve partinin diğer kademelerle bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor ve enine boyuna bu konuları konuşuyoruz. Seçim değil dedik ve seçim olmadığını söylüyoruz. "Evet" oyu kullananlar da "Hatır" oyu kullananlar da bu memleketin bir evladıdır. 17 Nisan sabahı evet oyu verende hayır oyu verenlerle birlikte beraber yaşamaya devam edeceğiz. Ama 16 Nisan günü önemli bir gün ve ülke kaderinin oylanacağı bir gündür. Ülkenin bekası ile ilgili, geleceği ile ilgili vatan, millet, bayrağı ve çocukları ile ilgili çok önemli bir gündür. O nedenle vatandaşlarımız tercihte bulunurken bu "Evet" oyunun "Hayır" oyunun neler getireceği ve neler götüreceğinin analizini çok iyi yapılması gerektiği ve bunu bir siyasi düşüncesiyle değil, bilgi kirliliklerinden arınarak hür iradesiyle karar vermelidir" dedi.

Referandum öncesi yanlış bilgilerle vatandaşın kafasın karıştırılmaya çalışanların olduğunu savunan Savaş, " Ortalıkta yalan dolan çok fazla var. Efendim ülke elden gidiyor, rejim elden gidiyor gibi çok yanlış yaklaşımlarla insanların kafası karıştırılıyor. Biz her zaman diyoruz ki ve başbakanımız da bunu söylüyor. Bir rejim problemimiz yok. Bu ülkenin rejimi bellidir. Bu ülkenin rejimi cumhuriyettir. 94 yıldan bu yana bu ülke cumhuriyetle yönetiliyor. Sonsuza kadara da cumhuriyetle yönetilmeye devam edecektir. Bizim böyle bir derdimiz yok. Ama maalesef rejim gidiyor diye veryansın ediliyor. Yalan dolanla insanların kafası karıştırılıyor. Bakın anayasanın ilk 4 maddesinde belirlenen o şartlarda 18 madde ile ilgi bir değişiklik yok. Belli ve Türkiye'nin başkenti Ankara, ülkenin milleti ile bölünmez bütünlüğü devam ediyor. Laik, sosyal devlet yapısında bir değişiklik yok ve olamaz. Biz sadece yönetim değişikliği ile ilgili bir değişikliği vatandaşınızın önüne getiriyoruz. O iki başlılığı ortadan kaldıracağız. Daha etkin daha verimli bir yönetim anlayışı, daha hızlı karar alma, bürokraside ülke yönetiminde daha etkin olabilmenim yöntemi bu olacağını, bu mevcut yapı mevcut sistem bu ülkeyi bir yere kadar getirdi bundan sonra bu eşiği atlama adına bu yönetim sitemi ile ilgili değişikliğin yapılması gerekiyor" diye konuştu.

AK Parti’li Savaş halka ‘Evet’i anlatıyor

AK Parti’li Savaş halka ‘Evet’i anlatıyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT