1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Partilli vekil Hüseyin Şanverdi'nin Kovid-19'a yakalandı

AK Partilli vekil Hüseyin Şanverdi'nin Kovid-19'a yakalandı

Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi'nin açılışına da katılan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi'nin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ve tedavi altına alındığı belirtildi.

AK Partilli vekil Hüseyin Şanverdi'nin Kovid-19'a yakalandı

Haber Global'in haberine göre TBMM'de düzenli olarak yapılan koronavirüs testlerinde, hiçbir belirti göstermemesine rağmen AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi'nin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı.

Şanverdi'nin Antakya Devlet Hastanesi'nde gözetim altında olduğu ve  durumunun iyi olduğu belirtildi. Öte yandan Şanverdi, 24 Temmuz günü cuma namazıyla birlikte ibadete açılan  Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılışına katılmıştı. Ayrıca  Şanverdi'nin, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarda maskesinin çene altında olduğu görüldü.

Şanverdi, virüsün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde bulaştığı, orada maske ve sosyal mesafe gibi kurallara riayet edilmediği şeklindeki iddiaları yalanlayarak, şunları kaydetti:

"Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin içerisine alınan herkes Kovid-19 testine tabi tutulmuş ve testi negatif olanlar içeri alınmıştır. Tedbirlerin uygulanması hususunda hassasiyet en üst seviyede tutulmuştur. Sağlık durumumda endişe edilecek bir husus yoktur. Yakın çevremde bulunan herkesin testleri negatif çıkmıştır. Allah'ın izni ve sizlerin dualarıyla en yakın zamanda bu hastalığı atlatıp ülkemize, Hatay'ımıza ve değerli hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz."

AK Partilli vekil Hüseyin Şanverdi'nin Kovid-19'a yakalandı

HÜSEYİN ŞANVERDİ KİMDİR?

Hüseyin Şanverdi, 1963 yılında Reyhanlı'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Reyhanlı'da tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1989 yılında ticari hayata atılarak ithalat-ihracat şirketi kurdu. Yurt içi ve yurt dışında iş hayatını sürdürdü. 1999 yılında fabrika işletmeciliğine başladı. Başak Çırçır ve Prese Fabrikası'nı kurdu. Pamuk, buğday ve mısır ticaretiyle uğraştı.

1991 yılında siyasi hayata atılarak Refah Partisi teşkilatında görev aldı. 1994 yılında Refah Partisi'nden Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. 1996 yılında Refah Partisi Reyhanlı İlçe Başkanlığı'na seçildi. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden Reyhanlı Belediye Başkan adayı oldu. Dokuz aday içerisinden az farkla 2. sırada yer aldı.

2004 yılında AK PARTİ'den Reyhanlı Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 3 dönem üst üste Reyhanlı Belediye Başkanı seçilerek 14 yıl bu görevi yürüttü. 2015 - 2018 yılları arasında Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi AK PARTİ Grup Başkanvekilliği yaptı.

İyi düzeyde Arapça bilen Şanverdi, evli ve 5 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT