1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti'nin 18. yıldönümü etkinliğine Gül, Babacan ve Davutoğlu çağrılmadı

AK Parti'nin 18. yıldönümü etkinliğine Gül, Babacan ve Davutoğlu çağrılmadı

AK Parti, kuruluşunun 18. yıldönümü sebebiyle Cuma günü etkinlik düzenleyecek. Yaklaşık bin kişinin davetli olduğu etkinliğe Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın çağrılmadığı belirtildi. Parti sözcüsü Mahir Ünal; "Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez" dedi.

AK Parti'nin 18. yıldönümü etkinliğine Gül, Babacan ve Davutoğlu çağrılmadı

AK Parti, kuruluşunun 18. yıldönümü sebebiyle Cuma günü etkinlik düzenleyecek. Kuruluş yıldönümünde herkes merakla AK Parti'nin ayrı parti kurmayı düşünün Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nu çağrılıp çağrılmayacağı merak ediliyor. Yaklaşık bin kişinin davetli olduğu etkinliğe Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın çağrılmadığı belirtildi. Parti sözcüsü Mahir Ünal; "Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez" dedi.

AK Parti önümüzdeki 23 Ağustos Cuma günü 18’inci yıldönümü etkinliği kapsamında bir davet verecek.

Kutlama için büyükşehir belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ve partinin kurucu üyeleri başta olmak üzere yaklaşık bin kişi davet edildi.

GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA DAVETİYE GİTMEDİ

Bu davete AK Parti’nin kurucuları arasında bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmediği ileri sürüldü.

parti1.jpg

“KENDİLERİNİ AİLEDEN GÖRMEYENLER…”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise bugün, partisinin genel merkezinde ajans, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile gerçekleştirdiği buluşmada etkinliğe ilişkin bilgi verdi.

Ünal yeni parti hazırlığındaki eski vekillere ilişkin bir soru üzerine ise "Yeni parti oluşumuna destek veren önceki dönem milletvekilleri davet edilmeyecekler. Aile içinde bir kutlama yapıyoruz. Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz.” dedi.

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümüne özel 18. yıl marşını hazırlattıklarını belirten Ünal, AK Partinin 18 yılını anlatan bir film yayımlayacaklarını söyledi.

O güne özel bir "Zaman Tüneli" hazırladıklarını dile getiren Ünal, "Zaman tünelinde herkes var. 2001'den başlayarak tüm aktörlerin ve AK Parti'nin tarihinin yıl yıl anlatıldığı 18 yılın sergisini yapacağız." dedi.

Ünal, ayrıca birim başkanlıklarının da etkinliklerini tanıtmak için stantlar açacağını dile getirdi.

AK Parti 16 Ağustos 2001’de kurulmuştu.

BABACAN İSTİFA ETTİ, DAVUTOĞLU HALEN AK PARTİ ÜYESİ

Davet gitmeyen isimlerden Ali Babacan, geçtiğimiz ay yaptığı yazılı bir açıklama ile kurucusu olduğu AK Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise kurucuları arasında olduğu AK Parti’ye, Cumhurbaşkanlığının ardından ‘resmen’ dönmemişti.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile halen AK Parti üyesi.

HABERE YORUM KAT