1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti'nin seçim kampanyasının detayları belli oldu

AK Parti'nin seçim kampanyasının detayları belli oldu

Başbakan Davutoğlu başkanlığında yapılan son toplantıya kampanya sunumu damga vurdu.

AK Parti'nin seçim kampanyasının detayları belli oldu

AK Parti'nin seçim kampanyasına ilişkin hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, ARTER Ajans'ın sahibi Erol Olçak ve ekibi tarafından yürütülen çalışmalar hakkında Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MYK'ya, görseller eşliğinde kapsamlı bir sunuş yaptı.
YENİ SEÇİM SLOGANLARI BELLİ OLDU

Buna göre, AK Parti'nin seçim kampanyasında, "Hep Birlikte Yeni Türkiye" ve "Yeni Türkiye için yeni anayasa ve başkanlık sistemi" sloganları ön planda kullanılacak.
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ

AK Parti'nin milletvekili aday listesinde Türkiye'nin her renginin yer alması planlanıyor. Bu kapsamda listede Türk, Kürt, Arap, Laz, Roman, Alevi, Sünni ayrımı yapılmadan isimlere yer verilecek ve meydanlarda "Biz hep birlikte Türkiye'yiz" sloganına işaret edilecek.

Özellikle İzmir, Aydın, Diyarbakır gibi muhalif partilerin etkili olduğu yerler konusunda bizzat Davutoğlu'nun özel bazı isimlerle görüşmeler yürüttüğü belirtiliyor.
KÜRTÇE VE LAZCA ŞARKI

Seçim kampanyasında Kürtçe ve Lazca'nın da aralarında olduğu farklı dillerde şarkılar kullanılacak. Listelerin hazırlanmasının ardından 15 Nisan'da dev bir organizasyon yapılacak. Ankara'da hem "milletvekili adaylarının tanıtımı" hem de manifesto niteliğindeki "Seçim Beyannamesi"nin kamuoyuna açıklanması öngörülüyor. Başbakan Davutoğlu ve kurmayları ise Nisan ortasından itibaren seçim gezilerine ağırlık verecek. Davutoğlu'nun, 60'a yakın ilde miting yapması planlandı.
ANKETLERDE OY ORANI YÜZDE 50

Beşir Atalay'ın sunum yaptığı toplantıda son kamuoyu araştırmalarının sonuçları da paylaşıldı. Buna göre AK Parti'nin oy oranının yüzde 48-50, CHP'nin yüzde 23-25, MHP'nin yüzde 13-15 bandında olduğu belirtildi. HDP'nin ise yüzde 8-9 aralığında kaldığı ve barajı geçemediği bilgisi paylaşıldı.
3. DÖNEMİ BİTİRENLERE ÖZEL PLAKET VERİLECEK

Üç dönem kuralına takılan 70'e yakın isme özel bir etkinlikle teşekkür edilmesi kararı da alındı. Aralarında Bülent Arınç'tan Cemil Çiçek'e, Ali Babacan'dan Mehmet Ali Şahin'e, Haluk İpek'ten Bülent Gedikli'ye kadar partinin önde gelen yöneticilerinin de olduğu isimlerle bir organizasyon yapılacak. Bu isimlere özel plaket hazırlatılıyor. Aday belirleme çalışmalarında ise tüm bu isimlerden "partinin akilleri" olarak görüşleri alınacak. Başbakan Davutoğlu, bu dönem son grup toplantısını ise yarın yapacak.

 

 

HABERE YORUM KAT