1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Akçakoca’da İstihdam Seferberliği ve Teşvikleri toplantısı yapıldı

Akçakoca’da İstihdam Seferberliği ve Teşvikleri toplantısı yapıldı

Düzce'nin Akçakoca İlçesinde Vali Zülkif Dağlı başkanlığında "İstihdam Seferberliği ve teşvikleri" toplantısı yapıldı.

Akçakoca’da İstihdam Seferberliği ve Teşvikleri toplantısı yapıldı

Düzce'nin Akçakoca İlçesinde Vali Zülkif Dağlı başkanlığında "İstihdam Seferberliği ve teşvikleri" toplantısı yapıldı.

Akçakoca Belediyesi toplantı salonunda yapılan toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı'da katıldı. Vali Dağlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, TOBB'da açıkladığı "Milli İstihdam Seferberliği" yapılması açıklamasının ardından bizde Akçakoca İlçemizde bu toplandığı yaptığını söyledi.

Devlet ile iş adamları istihdam konusunda bazı fedakarlıklar yapılacağını aktaran Vali Dağlı, "Milli İstihdam Seferberliğinde ki seferberlik kelimesinin normal zamanlarda olmayan , olağanüstü zamanlarda başvurulan ve geçici olan fedekalıkların hep beraber katlanma demektir. Yani olağan üstü bir dönemden geçiyoruz. Ekonomi de de böyle bir durum var. Bu nedenler elimizi taşın altına koymak suretiyle neler yaparız. Burada ki amacımız bu. İş adamlarımız fedakarlıkta bulunacak. Tabi böyle bir fedakarlıkta bulunduğu zaman Devletimizde bir takım fedakarlıkta bulunacak. Nedir bu. Belli bir gelirlerinden belli bir alacaklarından fedakarlık yapmak demektir.Yani biraz devlet fedakarlıkta bulunacak birazda iş adamlarımız fedakarlıkta bulunarak böyle bir çalışmayı yapmış olacağız" dedi.

Bu toplantının başarılı olacağına belirten Dağlı, "Milli İstihdam seferberliği toplantısının başarılı olacağına inanıyoruz. Akçakoca ilçemizde de başarılı olacaktır. SGK ve İŞKUR İl Müdürleri gerekli açıklamayı yapacaklar. Göreceksiniz ki devlet pek çok alacağından vazgeçmiş durumda olacak" ifadesini kullandı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant'ta, zor bir süreçten geçildiğini, Devlet üzerine olan görevi yapmaya çalıştığını, bizlerinde yani iş adamları olarak ta devletimize, milletimize olan borcumuzu ödemek zorunda olduklarını belirtti.

Toplantı daha sonra İŞKUR ve SGK İl Müdürlerinin Milli İstihdam Seferberliğinin içeriği hakkında sunumunun ardından soru cevap şeklinde devam etmesinin ardından toplantı sona erdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.