1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Akgüloğlu; “Yolumuz Erdoğan’ın yoludur”

Akgüloğlu; “Yolumuz Erdoğan’ın yoludur”

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, Cumhurbaşkanlığını, hükümet sistemini içeren yeni anayasa değişikliğine...

Akgüloğlu; “Yolumuz Erdoğan’ın yoludur”

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, Cumhurbaşkanlığını, hükümet sistemini içeren yeni anayasa değişikliğine evet desteği verdiğini açıkladı.

Başkan Akgüloğlu, herkesi de bu desteği artırmaya davet ederek, "16 Nisan'da evet oyunun açık ara önde olacağı kuvvetle muhtemel. 17 Nisan'dan itibaren Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak artık; yeni Başkanlık sistemi, Güçlü Başkan ve istikrarlı dönem başlayacak. Yeni sistemde seçim barajının ehemmiyeti olmayacağından muhtemelen baraj sistemi kaldırılacaktır. Baraj kalkınca siyasi partilerde bölünmeler başlayacak. Seçime katılacak parti sayısı artacak. En büyük değişim muhtemelen AK Parti'de yaşanacak. Milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yöneticilerinin tavırlarıyla alakalı parti tabanındaki kararsızlık ve rahatsızlık; muhtemelen geniş tasfiye operasyonuyla giderilmeye çalışılacaktır." diye konuştu.

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, AK Parti içerisinde görünmeyen zararlı unsurların temizlenmesi gerektiğini iddia ederek, "AK Parti pirinci içindeki beyaz taşlar mutlaka temizlenmelidir. AK Parti, kurtarıcı gibi görülen kurtarıcılardan kurtarılmalıdır! Hatta 16 Nisan öncesi böyle bir temizlik yapılacağı tüyosu sızdırılmalıdır. Gönlü kırık tabanın beklediği, onların motivasyonunu tetikleyecek olan, maddi teşvikler değil böyle bir tasfiye mesajdır. Bu temizlik operasyonu yapılmadığı müddetçe, ileride ne Erdoğan rahat edecektir, ne parti; fitne tehlikesinden emin olacak, ne de millet huzur bulacaktır. AK Parti pirincindeki beyaz taşlar temizlendiği takdirde, artık ne 15 Temmuz, ne Hollanda ve Almanya gibi abdestsiz ülkelerin tahrik eylemleri, ne de muhalefet partilerinin gülümseten söz ve eylemleri simidine gerek kalacaktır. Bugüne kadar devlet kurumlarına sızan ve sızmaya çalışan sinsi emelli, maskeli tipler; Başkanlık Sisteminde AK Parti'ye sızmaya, daha önce partiye sızmış olanlar partiyi terk etmemeye gayret göstereceklerdir. Yeni dönem, maskeli tiplerle samimi dava erleri ve gerçek hizmet gönüllülerinin yarışacağı ve çatışacağı bir dönem olacaktır. Başkanlık Sisteminde; Güçlü Liderle Güçlü Türkiye için. Tek millet, tek vatan için. Dahili ve harici şer odaklarının, vatan millet, maneviyat düşmanlarının tuzaklarının bozulması için. Gönül gönüle, kalp kalbe, hep birlikte el ele; evet, evet, evet" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.